ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 18:03

'Darbe' raporu Meclis'e sunuluyor


TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin, komisyon raporunu 28 Kasım Çarşamba günü Meclis Başkanlığı'na sunacaklarını bildirdi.
    
Şahin, komisyonun basına kapalı yapılan toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda, raporun öneriler bölümü üzerinde çalıştıklarını belirten Şahin, öneriler kısmında bütün üyelerin mutabık olduğunu ifade etti.
    
Öneriler bölümünün 20 maddenin üzerinde olduğunu kaydeden Şahin, ''Bu bölümde, alt komisyonların istediği talepleri değerlendirdik. Sivil anayasadan, askeri eğitim müfredatına kadar olan ve kamuoyuna yansıyan konular ele alındı. Yeni öneri henüz yok. Örneğin 'Demokrasi Bakanlığı' diyorlar ama öyle bir şey hiç söylemedik. Raporumuzda da yok. Hiç konuşulmadı'' dedi.
    
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltilen soruların yanıtlarının bugün komisyona ulaşmasını beklediklerini belirten Şahin, Erdoğan'ın yanıtlarının da rapora yansıyacağını söyledi.
    
Şahin, komisyonun çalışma süresinin 28 Kasım'da dolacağını, aynı gün, raporlarını Meclis Başkanlığı'na sunacaklarını bildirdi.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER