ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:10

Cumhurbaşkanı Gül’den ’sağduyu’ çağrısı

Cumhurbaşkanı Gülden sağduyu çağrısı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs Emek ve Danışma Günü’nün kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranmasını temenni ettiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, çalışan kesimlerin hak taleplerini dile getirdiği bir platform olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, emeğin değerini ortayan koyan yönüyle toplum hayatında yer edindiği kaydetti. Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük pay sahibi olan tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ettiğini bildiren Gül, 1 Mayıs’ın çalışma barışını güçlendirmesini, birlik ve beraberliği pekiştirmesini dilediğini söyledi.
Çalışanların birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranması içten temenni ettiğini vurgulaya Gül, mesajında şunları kaydetti:
“1 Mayıs’ın anlamına yakışır bir şekilde kutlanmasının, toplumsal barışa da katkı sağlayacağı unutulmamalıdır. Önemli olan geçmişten gerekli dersleri çıkararak, acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden geleceğe umutla ve güvenle bakabilmektir. Türkiye, gerek demokrasimizin gerek çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda ciddi adımlar atmaktadır. Eksikliklerin de her kesimin katkısı ve duyarlı yaklaşımıyla giderileceğine, çalışma hayatıyla ilgili sorunların karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşacağına inanıyorum. Emek ve Dayanışma Günü’nde bütün çalışanlarımıza bir kez daha tebriklerimi iletiyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER