ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:23

"Çözüm süreci çok iyi gidiyor ve çok şükür hiçbir problem yok"


 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Çözüm süreci çok iyi gidiyor ve çok şükür hiçbir problem yok" dedi.
     Soylu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve tüm partililerin, çözüm sürecinde herkesi sağduyuya davet ettiğini belirterek, "Hadi gelin, hem anayasayı yapalım hem de yeni Türkiye'nin imarını ve inşasını hep birlikte yapalım" diye konuştu.
     AK Parti'nin, siyaseti oy için yapmadığını dile getiren Soylu, "Bu millet, oy için yapmadığından dolayı AK Parti'yi yüzde 50 ile destekliyor ama hepimizi hain eden muhalefet partileri var. Dört aydan beri şehit verilmiyor. Dört aydan beri ocaklarda acı olmuyor, analar ağlamıyor" ifadesini kullandı.
     Türkiye'nin, birlik ve beraberliğin, demokrasinin tam anlamıyla rayına oturduğu süreçten itibaren bütün dünya ülkelerinin cazibe merkezi haline geleceğini belirten Soylu, "Çözüm süreci çok iyi gidiyor ve çok şükür hiçbir problem yok" dedi.
     Soylu, şunları söyledi:
     "Önümüzde çok önemli bir süreç var. Bu süreç bizim için çok anlamlı ama çok açık bir süreç. Ya çağlar arası büyük bağı ortaya koyan bu medeniyeti geleceğe taşıyacağız ya da medeniyet zincirinin ortasına büyük baltayla vuracağız. Bugün, dün, 21. yüzyılın başından itibaren Türkiye'nin ortaya koyduğu bu medeniyet zincirini ortadan koparmak isteyenlere karşı bir itirazın adıdır."
     Türkiye'nin ne yaptığını ve nereye gittiğini çok iyi bildiğini vurgulayan Soylu, "Türkiye, tarihe ve geleceğine bakan bir ülkedir. Büyükşehir Belediye Yasası, Türkiye'nin en önemli süreçlerinden birisidir. Bunun faydasını dünyayla rekabet ettiğimizde göreceğiz. 4+4+4 eğitim sistemiyle yeni bir eğitim sistemi gelmiştir. Kentsel dönüşüm projeleri de büyük bir reformdur. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi de Türkiye için çok önemli bir süreçtir" diye konuştu.
     Soylu, toplantının ardından esnaf ziyaretinde bulundu.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER