ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 20:25

Çocuk ve Medya Kongresi heyeti Köşk'te


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve beraberindeki Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Kongre heyeti, Cumhurbaşkanı Gül’e, 27 Mayıs 2013’te başlayan Çocuk ve Medya Hareketi ile 14-15 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Çocuk ve Medya Kongresi hakkında detaylı bilgi sundu.

CUMHURBAŞKANI GÜL’E GÖNÜLLÜ DELEGE KARTI

Kabulde, 19’u yabancı toplam 360 delegenin yer alacağı kongrenin, medya-çocuk ilişkilerinde çocukları olumsuzluklardan korumak ve çocukların medyayı doğru kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak şeklindeki amaçları dile getirildi. Heyet, ayrıca, Cumhurbaşkanı Gül’e üzerinde kendisinin çocukluk fotoğrafının da yer aldığı gönüllü delege kartını takdim etti.

Kabulde; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanı sıra RTÜK Başkanı Davut Dursun, BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya, Kongre Başkanı Haluk Yavuzer ile öğrenciler Defne Nalbantoğlu, Duru Onbaşılar, Bade Yüzbaşıoğlu, Nehir Erden, Sare Nur Avcı, Denizay Yiğit, Mücahit Türkmen, Aybüke Sultan Mirzelioğlu ve Efe Durdu yer aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER