ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 18:38

Çiçek: "Yargınınkararına itibar etmek lazım"


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporunu değerlendirdi. Çiçek, “Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir.” dedi.

        Cemil Çiçek, Meclis’te gazetecilerin sorularını cevapladı. Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili hazırlanan rapor hakkında Çiçek, “Bu konuda en yetkin ve sorumlu kuruluş raporunu savcılığa verdi. Bundan sonra yargı süreci ile alakalı. Yargının vereceği karara itibar edip ona gör değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir. Ben de ona girmem.” diye konuştu.

        Çiçek, şöyle devam etti: “Teknik olarak bir iddia ortaya atılmış. Bunu da inceleyecek olan organ Adli Tıp Kurumu'dur. Adli Tıp Kurumu da anladığım kadarıyla çok kapsamlı bir rapor verdi. Artık bunun üzerinde, ben konunun uzmanı değilim. Uzman olmadığıma göre, yargı sürecinin vereceği kararı beklemek lazım.”

        Hazırlanan raporun, Özal’ın ölümü ile ilgili tartışmaları sonlandırıp sonlandırmadığı yönündeki soru üzerine Çiçek, ''O biraz da bizim tartışma adabımız, üslubumuzla alakalıdır. Bitirmek istiyorsanız biter, bitirmek istemiyorsanız yeni bir tartışma başlatmış olursunuz." ifadelerini kullandı.

        Cemil Çiçek, Yozgat’ta bir baraja isminin verilmesi ile ilgili ise “Sürpriz oldu. Hiçbir bilgim yok.” değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER