ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 11:59

CHP'nin genel seçim hazırlıkları

CHPnin genel seçim hazırlıkları

Genel Sekreter Tekin: "İşsizlik, yoksulluk ve çözüm yolları, seçim sürecinde birinci gündem maddemiz olacak. Sadece Kılıçdaroğlu değil tüm CHP kadroları, belediyelerimiz ve örgütlerimizle teyakkuzda olacağız"


CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti olarak seçim taktiklerini değiştirdiklerini belirterek, işsizlik, yoksulluk ve çözüm yollarının, seçim sürecinde birinci gündem maddeleri olacağını bildirdi.

Tekin, yazılı açıklamasında, CHP'nin genel seçimlere bir "seferberlik" taktiği ile hazırlanacağını ifade etti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla milletvekilleri, Parti Meclisi (PM) üyeleri ve tüm genel başkan yardımcılarının bayram sonrası 81 ile ziyaretler gerçekleştireceğini kaydeden Tekin, "Anadolu'yu köy köy gezerek, vatandaşın sorunlarının çözüm yollarını içeren projelerimizi anlatacağız" değerlendirmesini yaptı. 

Partilerinin seçim taktiğini değiştirdiğini belirten Tekin, şunları kaydetti:

"İşsizlik, yoksulluk ve çözüm yolları, bizim seçim sürecinde birinci gündem maddemiz olacak. Sadece Kılıçdaroğlu değil tüm CHP kadroları, belediyelerimiz ve örgütlerimizle teyakkuzda olacağız. Vatandaşa ekonomi ile ilgili projelerimizi anlatacağız. Bir seferberlik başlatıyoruz. Üyelik sistemimizi de yeniliyoruz. Halkımıza, ülkemizi bekleyen tehlikelere karşı durmak isteyen herkese çağrı yapıyoruz. Bu coğrafyada ayak basmadık yer bırakmayacağız. Kılıçdaroğlu da ilk ziyaretini Uşak ve Manisa'dan başlatacak. Sonrasında program çerçevesinde Şanlıurfa gibi Güneydoğu illerine de gideceğiz."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER