ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:14

CHP'nin Elazığ mitingi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Size saygım var. Sizi hiçbir zaman eleştirmedim ama izin verin, devleti soyanları eleştireceğim, hırsızlık yapanları eleştireceğim, kul hakkı yiyenleri eleştireceğim" dedi.
Partisinin Elazığ İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, "Geçenlerde başbakan koltuğunda oturan bir zat buraya gelmiş. Demiş ki 'Kılıçdaroğlu Elazığ'a kaç sefer geldi. Acaba yolunu bulabilir mi? Ben Elazığ'a, yolumu bulmak için gelmem, yolunu bulanlardan hesap sormak için gelirim. Alışmış ya götürmeye, Elazığlıyı soyacak. Elazığlı izin verir mi?" dedi.
Elazığ'ın kendisi için önemli bir yeri olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, kentte kurulan ticaret lisesinden ilk kendi döneminde mezun çıktığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gazi Caddesi'ni de çok iyi bilirim. Şimdi kapandı galiba. Aile Sineması'nı da bilirdim. Saray Sineması'nı da bilirdim. Gölcük Sineması'nı da bilirdim. Sivrice'yi de bilirdim, Kebanı da bilirdim. Elazığ'ın taşını, toprağını biliyorum. Gakgoşlarını, Çayda Çıra'sını biliyorum. Elazığ'ın her şeyini biliyorum. Harput'u, Arap Babası'nı biliyorum. Bana kalkmış, 'Elazığ'ı biliyor musun?' diyor. Sen Elazığ'ı soymaya geldin. Elazığ Belediyesi'nden 38 kişi hapiste galiba, değil mi? Elazığ'ı soyuyorlardı. Elazığ, soyguna 'dur' diyecek. Söz mü?"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kente 6 katrilyon lira yatırım yaptıklarını söylediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Herhalde götürdüğü parayı anlatmak istemiş ama götürdüğü daha büyük. O 247 katrilyon. 85 milyon avro, götürdüğü para bu. O yüzden söylüyorum. Elazığ'a diyor ki, '6 katrilyon liralık yatırım yaptık.' İyi de bu işsizlik ne? Elazığ'da işsizlik var mı? Elazığ'da işsizlik oranı yüzde 17" dedi.
Bir şeylerin değişmesi gerektiğini, halktan yana politika güden, barıştan, kardeşlikten yana olan siyasal iktidara ihtiyaç olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"O zaman ayın 30'u geliyor. Ayın 30'unda sandığa gideceğiz. El ele, kol kola, barış içerisinde, düğün havası içerisinde gideceğiz. Haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız. Var mısınız? Hiç endişe etmeyin. Bu kardeşiniz de var. Ben sizin için çalışıyorum. Halkım için çalışıyorum. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için çalışıyorum. Benim çocuklarımın yatak odalarında 1 milyar dolar para yok. Benim genel başkan yardımcılarımın yatak odalarında 7 kasa yok. Benim iktidara geldiğim zaman sözüm var."
- "Adalet ve Kalkınma Partisi'ne bir şey söylemeyin"
Mitinge katılanların AK Parti aleyhinde sloganları atması üzerine, "Adalet ve Kalkınma Partisi'ne bir şey söylemeyin" diyen Kılıçdaroğlu, "Bakın başçalan için bir şey söylerseniz eyvallah ama bakın bunu çok samimi söylüyorum. Her partinin içerisinde düzgün adamlar var. Adalet ve Kalkınma Partisi içinde de son derece düzgün insanlar var. Milletvekili olarak da var. Ben buna inanıyorum" diye konuştu.
"Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren vatandaşlara yalan söylediler" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
"Ne dediler? 'Bize oy verin' dediler. 'Yolsuzluğu önleyeceğiz.' Söylediler mi? 'Bize oy verin' dediler. 'Yoksulluğu önleyeceğiz', 'bize oy verin yasakları önleyeceğiz', 'işsizliği önleyeceğiz' dediler. Önlediler mi? Vatandaş gidip iyi niyetle oyunu verdi ama 17 Aralık'ta tablo değişti. Bir baktık ki bunlar memleketi soyuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez devleti soyan bir hükümetle karşı karşıyayız. O nedenle Elazığ'ın vicdanına sesleniyorum geçen dönem Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygı değer yurttaşlarıma sesleniyorum. Artık gerçeği görün. Artık kimin kul hakkı yemediğini görün. Kimin bu ülkeyi soyduğunu görün. Artık kimin çocuklarının evlerinde 1 milyar dolar nakit para olduğunu görün. Artık hangi bakanların yatak odalarında 7 kasa var, görün. Artık hangi bakanın kolunda 700 milyar liralık saat var, görün.
Görecek misiniz? Ben bunu istiyorum. Bu nedenle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Size saygım var. Sizi hiçbir zaman eleştirmedim ama izin verin devleti soyanları eleştireceğim. Hırsızlık yapanları eleştireceğim. Kul hakkı yiyenleri eleştireceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri eleştireceğim. Samsun'da Kübra bebek açlıktan öldü. Eleştireceğim. Konya'da Ayaz bebek soğuktan, zatürreden öldü. Eleştireceğim. Bunu eleştireceğim."
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER