ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 16:53

CHP'nin 'aday adayları eğitim programı' başladı

CHPnin aday adayları eğitim programı başladı


Cumhuriyet Halk Partisi, 2014 yerel seçimler için başvuru yapan aday adaylarının eğitimine başladı. Adana Hilton Otel’de düzenlenen 'Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi Programı’nın açılışını İl Başkanı Orhan Sümer gerçekleştirdi.

Sümer açılış konuşmasında yerel seçimlere hazır olduklarını belirterek, "Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'nin hem yerelde hem genelde iktidara hazır olduğunu tüm kademelerimizle bildirmemiz gerek. Bu eğitimler de kararlılığımızın bir göstergesi. AK Parti’nin toplumu nasıl kutuplaştırdığını günlerdir görüyoruz. AK Parti yerel seçimlerde bu ülkede oluşturduğu bu tablonun altında kalacak’’ dedi.
Sümer’in açılış konuşmasından sonra aday adaylarına seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı; “Burada bulunuşumuzun sadece bir eğitim çalışmasına katılmanın ötesinde bir anlamı var. Partimizin yaptığı bir çağrıya uydunuz. Özveride bulundunuz ve Adana’nın kaderini değiştirmek için bir göreve talip oldunuz. Bu göreve talip olmak için de aday adayı oldunuz. Bu eğitim çalışması Adana’yı alma kararlılığımızın bir göstergesi. Bugün burada gösterdiğimiz karalılıkla Adana’da CHP’li belediyeler özlemimizi, kararlılığımızı, iddiamızı ortaya koyuyoruz.” dedi.

Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemleri de değerlendiren Sarı; “Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin simgesi olan Taksim Gezi Parkı direnişçilerine, özgürlük, katılım ve karar hakkı, ifade özgürlüğü, hak ve adalet arayan halkımıza, selam gönderiyorum.” dedi.

Günlerdir orantısız şiddetle bastırılmaya çalışılan ve seslerinin duyulmasını istedikleri için gözaltına alınanların serbest bırakılmasını isteyen Perihan Sarı, “Başbakan’ın daha demokratik bir ülkeye yaraşır bir dil, söylem üslup ve tutum takınmasını bekliyorum. Başbakan balkon konuşmasını unutarak bu kez ‘biz’ ve ‘onlar’ karşıtlığını” gündeme taşıdı. Bunun çok tehlikeli bir söylem olduğunu bir kez daha Başbakana hatırlatmak gerekiyor.’’ diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER