ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 13:48

CHP'liler, Kılıçdaroğlu'nu havalimanında karşılayacak


CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, yarın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu yarın Atatürk Havalimanı'nda coşkulu bir kalabalıkla karşılayacaklarını ardından "CHP İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Merkezi"nin açılışını yapacaklarını belirterek, "Yarın İstanbul'da muhteşem bir şenlik olacak. 30 Mart akşamı da İstanbul'da sevgi kazanacak, barış kazanacak, ötekisi olmayan anlayış kazanacak" dedi.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, seçim döneminde "CHP İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Merkezi" olarak da kullanılacak ve yarın açılışı gerçekleştirilecek Levent'teki yeni il başkanlığı binasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, yarın Atatürk Havalimanı'nda, hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden "binlerce yurttaşla" karşılayacaklarını kaydeden Sarıgül, ardından Kılıçdaroğlu'nun E-5 Karayolu üzerinde 14 ayrı noktada halkı selamlayacağını, daha sonra da seçim kampanyasını yürütecekleri binanın açılışını gerçekleştireceğini söyledi.

Açılışın ardından kampanya merkezinin 7/24 çalışmaya başlayacağını aktaran Sarıgül, "İstanbul'da çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Hiçbir siyasi parti gözetmeden, ötekisi olmayan bir anlayışla bütün yurttaşlarımızla beraber olacağız. Projelerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi İstanbul halkıyla buluşturacağız. İnanıyorum ki İstanbul halkı bizim bu çağrımıza çok güzel bir şekilde cevap verecektir" diye konuştu.

Sarıgül, yarınki törene büyük önem verdiklerini ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"İstanbul yarın tarihi bir gün yaşayacak. İstanbul'da barışı, demokrasiyi, şeffaf toplumu arzu eden, dürüstlük ilkesini şiar edinmiş, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak isteyen, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip güçlendiren, Atatürk ilkelerini benimseyen, ülkemizin muassır medeniyetler seviyesine çıkmasını arzu eden binlerce yurttaşımızı yarın E-5'e, Levent'teki İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Kampanya Merkezi'ne bekliyoruz. Yarın burada, İstanbul'da çok güzel bir düğün olacak. Çok güzel bir bayram olacak. Yarın İstanbul'da muhteşem bir şenlik olacak. 30 Mart akşamı da İstanbul'da sevgi kazanacak, barış kazanacak, ötekisi olmayan anlayış kazanacak. İnanıyorum ki 30 Mart günü İstanbul'da sevgisizlik dönemi, ilgisizlik dönemi, ben dönemi bitecek ve biz dönemi başlayacak."


 "Sorular geldikçe iktidara yaklaştığımızı görüyorum"

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında, kendisi için "Dosyaları var diye gönderdikleri zatı, İstanbul Büyüşehir Belediye başkan adayı yaptılar" ve "'Sen Şişli'de ne yaptın?' diye sorarlar" şeklinde ifadeler kullandığını belirtmesi üzerine, "Çok teşekkür ediyorum. Biraz daha bu soruları bekliyorum. İyice gelsin. O soruların bizde muhteşem ama muhteşem cevapları var. O sorular geldikçe ben keyif alıyorum. O sorular geldikçe İstanbul'da iktidara ne kadar yaklaştığımızı da görüyorum" dedi.

 "Emir Sarıgül'ün belediye başkan adayı olması söz konusu değil"

Bir gazetecinin "İlçe belediye başkan adayları ne zaman belirlenecek? Emir Sarıgül'ün Şişli'de belediye başkan adayı olacağı konuşuluyor. Ne diyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna Sarıgül, şu yanıtı verdi:
"Emir Sarıgül'ün belediye başkan adayı olması söz konusu bile değildir. Şişli'de de İstanbul'un diğer ilçelerinde adaylarımız, bilgileriyle becerileriyle muhteşem bir noktaya gelecekler. Bizim adaylarımız açıklandığında gerçekten hepiniz göreceksiniz ki, herkesi kucaklayan adaylarla geliyoruz. Siyasi parti farkı gözetmeyen adaylarla 'Ben' değil, 'Biz' diyen adaylarla geliyoruz. Bilimin, fenin, doğanın ve hukukun arzu etmediği hiçbir projeye imza atmayacak adaylarla geliyoruz. Bizim adaylarımız 'İstanbul'da ve ilçelerinde benim doğrularımın dönemi bitiyor, kentin doğruları dönemi başlıyor' şeklinde bir mantıkla gelecekler."

 Sarıgül'den son talimatlar

Mustafa Sarıgül, yarınki karşılama ve tören öncesinde, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Kahraman ve diğer ilgililere son uyarılarını basının önünde yaptı.

Bir ilçe teşkilatı başkanını aradığını ancak telefonlarının kapalı olduğunu belirterek, bu konuda hassas olunmasını isteyen Sarıgül, şöyle konuştu:

"Dün gece saat 02.30'a kadar ilçeleri gezdim. İlçe teşkilatlarının ışıkları yanacak. Artık iktidara hazırlanıyoruz, iktidara geliyoruz. Yarın atılacak sloganlar 'Başbakan Kemal', 'Çalışa çalışa kazanacağız', 'El ele, kol kola, omuz omuza' olacak. Otobüste Genel Başkanımız, İl Başkanımız ve sadece sadece basın mensupları olacak. Basına önem vermeliyiz çünkü bu kadar emeği basınımız aktaracak. Hiç kimsenin kendisini, bana, Genel Başkanımıza göstermek için gelmesine gerek yok. Halka gösterelim kendimizi. Her arkadaşımız, yarın full time traşlarını olacaklar, kravatlarını takacaklar. Çünkü yarın İstanbul'u aldığımız ilk gün. Biz yarın burada bir kampanya merkezini açmıyoruz, İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Merkezi'ni açıyoruz. Gazanız mübarek olsun, yolumuz açık olsun, Allah hepimizi korusun."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER