SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2014 Perşembe 13:51

CHP’liler Gezi Parkı’nda son gelişmeleri değerlendirdi

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/chpliler-gezi-parkinda-1487777-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/chpliler-gezi-parkinda-1487777-622x360.jpg
CHPliler Gezi Parkında

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve bazı partililer son gelişmeleri değerlendirdi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve bazı partililer, Gezi Parkı ile ilgili son gelişmeleri basın açıklaması ile değerlendirdi.

Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin ile bazı partililer Gezi Parkı’nda bir araya geldi. Yaşanan son gelişmeleri değerlendiren CHP Genel Sekreteri Tekin, “Gezi Parkı’nı kullanarak seçim sürecini Gezi Parkı’nın üstünde götürmek istiyorlar. Buna asla ve asla izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki 5 aylık seçim sürecini Gezi Parkı gerilimi ile götürmek istiyorlar. Bunun işaretlerini de biliyorsunuz. Daha yeni 5 aylık süre içerisinde polis kardeşlerimizin kullanabileceği 60 milyara yakın da gazın alındığını özellikle sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ise “Gezi Parkı’nda 15 ay önce burada onlarca yurttaşımız yaralandı. Binlerce yurttaşımız mağdur oldu. Şimdi yeniden seçim sürecinde yeni bir kutuplaşma, yeni bir ötekileştirme programı başlatmış durumda. Biz bu provokasyona gelmeyeceğiz. Ben buradan altını çizerek söylüyorum; biz bu meydanı yeniden ranta açmayacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu bölgeden ayrılırken, Genel Sekreter Tekin ise bir grup partili ile Gezi Parkı’ndaki bir çay bahçesinde çay içti. Daha sonra bölgeden ayrılan Gürsel Tekin, parktan inerken ayağı kayınca düşme tehlikesi atlattı.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Kulisleri sallayan 'istifa'

SONRAKİ HABER

Davutoğlu’na üst düzey koruma

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.