ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 22:13

CHP’li Yıldız’dan Ak Parti’li Şentop’a tepki

CHPli Yıldızdan Ak Partili Şentopa tepki


CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un CHP’ye yönelik sözlerine tepki gösterdi.

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız yaptığı açıklamada, “Geride bıraktığımız hafta içerisinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, seçim işleri için geldiği Ordu’da bir otelde yaptığı açıklamalarında yaptıklarını veya yapacaklarını anlatması gerekirken ana muhalefet partisi ve onun değerli genel başkanını eleştirip laf söylemesi kabul edilemez bir durumdur. Kaldı ki Sayın Şentop seviyesini bile aşarak yaptığı seviyesizce tavrı ve eleştirisinden dolayı da kendisini kınıyorum. Bir iktidar partisi yapacak işi, söyleyecek sözünün kalmadığını muhalefet partilerini eleştirerek göstermektedir. Oysa Sayın Şentop’un ne haddi ne de hakkıdır CHP’yi ve onun sayın genel başkanını eleştirmek. Cumhuriyet Halk Partisi’ne AKP tarafından yönlendirilen eleştirilerin hepsi eleştiri olmak yerine partinin kurucu ilkelerine saldırı biçiminde sürmeye devam etmektedir. Bunun en son örneğini AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un Ordu’da yaptığı açıklamalarda görüyoruz” diyerek Şentop’a tepki gösterdi.

“CHP politika üretemiyorlar, halka bir şey sunmuyorlar, sadece kuru muhalefet yapıyorlar diye eleştirenlere sormak lazım” diyen Yıldız, “AKP ne üretiyor? İktidara geldikleri günden beri Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını yok pahasına peşkeş çekmekten, memlekete bir çivi bile çakmayıp hazırdan satıp yemekten ve CHP düşmanlığı pompalamaktan başka ne yapıyor?” diye konuştu.

Yıldız, gelir dağılımındaki adaletsizliğe hiç dokunulmadığını, hatta tersine alt sınıfların daha da yoksullaştırıldığını söyledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER