SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2014 Cumartesi 21:23

CHP’li vekil hesabı karıştırırsa...

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/chpli-vekil-hesabi-karistirirsa-1494091-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/chpli-vekil-hesabi-karistirirsa-1494091-622x360.jpg
CHPli vekil hesabı karıştırırsa...

Öğüt, TBMM Genel Kurul kürsüsüne getirdiği çay tepsisi ve süt şişesi ile çay ve süt hesabı yaptı.


CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün yaptığı hesap esnasında şaşırması milletvekilleri arasında gülüşmelere neden oldu.

TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde partisi adına söz alan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, yanında getirdiği tepsi içindeki çay bardakları ve süt şişesi ile birlikte kürsüye çıktı.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un uyarısına rağmen kürsüye çay tepsisi ve süt şişesi ile çıkan Ensar Öğüt, daha önceden Genel Kurul salonundan dışarıya çıkan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek için, “Sayın Maliye Bakanı keşke kaçmasaydı, gitmeseydi daha iyi olurdu” ifadesini kullanınca, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, “Bu cümle doğru değil, Sayın Bakan’a niye bu tabiri kullanıyorsunuz. İnsani ihtiyacı vardır, karşılamasın mı yani” diyerek tepki gösterdi.

Yanında getirdiği sütü boş çay bardaklarına boşaltan Ensar Öğüt, “Bu bir litrelik süt, burada 10 tane bardak ve 1 tane çay var. Bu sütten 10 bardak süt çıkıyor. Bu 10 bardağa sütü verirseniz 1 bardak çay alabiliyorsunuz Anadolu’da. Çay 1 lira, Anadolu’da süt 10 kuruşa geliyor. Bu süt, bu da çay, bu 10 kuruş, bu da 1 lira” diye konuştu.

Çay-süt hesabı yaparken milletvekillerinin sataşması sonucu hesabı karıştıran Öğüt, “Ankara’da, İstanbul’da bu çay AVM’lerde 3 lira. O zaman 1 litre süt verirseniz, pardon 30 süt, şey çay, 1 lira süt. Burada hesabı yaptığınız zaman 10 bardak süt verirseniz 1 bardak çay alıyorsunuz. İstanbul’da 30 bardak süt verirseniz 1 bardak çay alıyorsunuz” diye konuşması milletvekilleri arasında gülüşmelere neden oldu.

Öğüt’ün konuşmasından sonra kürsüyü temizlemek ve tepsi ile süt şişesini kaldırmak yine kavaslara düştü

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Polis müdahalesine ateş püskürdü

SONRAKİ HABER

Bakan’dan Gülen yorumu: Gereği yapılır

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.