ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 12:37

CHP’li Loğoğlu: Bütün sanıklar tahliye edilsin, hodri meydan!

CHPli Loğoğlu: Bütün sanıklar tahliye edilsin, hodri meydan!


CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, yeniden yargılama girişimleriyle ilgili yaptığı değerlendirmelerde bütün sanıkların tahliye edilmesini istedi. Loğoğlu, “Bütün sanıklar tutuksuz olarak tahliye edilsin, tutuksuz olarak yargılansın. Hodri meydan!” ifadesini kullandı.

TBMM’de gündemi değerlendiren Faruk Loğoğlu, Ergenekon ve Balyoz davasında yeniden yargılama girişimlerini değerlendirdi. Loğoğlu, konuyla ilişkin şunları söyledi: “Eğer hakikaten hukuk işletilecekse o zaman bu sanıkların hepsinin sayısının tahliye talepleri var. Yargıçlar tahliye taleplerinin hepsini kabul etsinler. Bütün sanıklar, tutuksuz olarak tahliye edilsin, tutuksuz olarak yargılansın. Hodri meydan. Adalet bunu gerektiriyor. Daha fazla perişan etmeyelim bu insanları. Kendilerini ailelerini çocuklarını. Niçin hangi hakla neye dayanarak? Madem yeniden yargılanma konusunda bir ihtiyaç var, o zaman tutuksuz yargılansınlar. Tahliye edilsinler.”

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üstünün örtülemeyeceğini dile getiren Loğoğlu, “Türkiye’nin ana gündemi yolsuzluk ve rüşvettir. AKP ne yaparsa yapsın bir ana gerçek değişmiyor. Buzulun sadece tepesinde gördüğümüz yolsuzluk ve rüşvet olayı var. Bunun üzerine gitmek lazım. Komplo olsun olmasın ne fark eder. Komplo iddiası yolsuzluk ve rüşvet iddialarını ortadan kaldırmıyor.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER