ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 12:28

CHP'li Kuşoğlu: Kendilerini korumak için büyük...

CHPli Kuşoğlu: Kendilerini korumak için büyük...

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Devlet, en başta sayın Başbakan olmak üzere her şeyi yapabiliyorlar maalesef." dedi.


CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Devlet, en başta sayın Başbakan olmak üzere, kendilerini korumak için büyük bir organizasyon içerisindeler, hukuksuzluk içerisinde her şeyi yapabiliyorlar maalesef." dedi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Kuşoğlu, Soma maden faciasının tarihin en büyük facialarından biri olduğuna dikkat çekti. Konuya ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın cevaplaması için soru önergesi verdiğini belirten Kuşoğlu, "Eğer bakan samimi ise TKİ Genel Müdürü ve bazı yardımcılarını görevden alır ve hemen soruşturma başlatır. Bu sözlerim aynı zamanda suç duyurusudur." diye konuştu.

Hizmet Hareketi'ne yönelik komplo konusundaki bir soruya ise Kuşoğlu, "Soma Kömürleri A.Ş ile ilgili, Soma'da yaşadığımız faciayla ilgili devletteki facia, devlet anlayışının yok olması, devlet nosyonunun yok olması, devletteki kaht-ı rical yani 'devlet adamı yokluğu'nun bitmesi maalesef bu tür sorunlar, skandallar, rezaletler yaşatıyor. Devlet, en başta sayın Başbakan olmak üzere, kendilerini korumak için büyük bir organizasyon içerisindeler, hukuksuzluk içerisinde her şeyi yapabiliyorlar maalesef." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER