ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 14:43

CHP’li Kesimoğlu, sessiz kaldı


CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Parti içi konuları şimdilik kaydı ile konuşmayı doğru bulmuyorum. En azından parti içi seçenekleri tüketene kadar.” dedi.

CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’na,TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile ilgili çıkışı ve parti içindeki tartışmalar hakkında sorular yöneltildi. Kesimoğlu, “Geldiğim yer belli, gideceğim yer belli. Parti içi konuları şimdilik kaydı ile konuşmayı doğru bulmuyorum en azından parti içi seçenekleri tüketene kadar.” diye konuştu.

Kesimoğlu, basın toplantısında ise Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde hastane müdürünün yaptığı yolsuzlukların örtbas edildiğini savundu. Hastane diyaliz ünitesinde kullanılan solüsyon bidonlarının tıbbi atık olarak imha edilmesi gerekirken, hastane müdürünün bilgisi dahilinde satıldığını, açılan soruşturmaların ise takipsizlikle sonuçlandığını belirterek, “Bir süre sonra hastane müdürü ve aynı hastanede hemşire olan eşi emekliye ayrılıyor. Hastane müdürünün eşinin banka hesabında 3 milyon 900 bin TL civarında nakit para olduğu anlaşılıyor. Başbakan’ın nakit varlığı da 3 milyon 925 bin TL. Hemşirelikten emekli olan kişinin banka hesabındaki para ile, Başbakan’ın nakit parası eşdeğer. O yüzden ülkemi yönetenlere teşekkür ediyorum. Beş yıldızlı bir başarı öyküsüdür bu. Allah her bürokrata Başbakan’dan daha zengin hayırlı bir eş nasip etsin.”

diyerek tepki gösterdi. Kesimoğlu, bu süreçte eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ döneminde, söz konusu hastane müdürünü kurtarmak için ‘Diyaliz solüsyon bidonları ve kuru birkarbonat kurtuşları tıbbi atık kapsamında değerlendirilemez.’ hükmünü içeren bir yönetmelik çıkartıldığını aktardı. Kesimoğlu yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan konunun takipçisi olmasını istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER