ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 10:20

CHP'li Dibek, uzman jandarmaların durumunu sordu


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Tuğrul Dibek, uzman jandarmaların astsubay yapılıp yapılmayacaklarını sordu.

        Tuğrul Dibek, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na, 12 Şubat 2012 günü kaldırılan Jandarma Genel Komutanlığı uzman jandarma okullarındaki uzman jandarmaların durumuna ilişkin soru önergesi verdi.

        Uzman jandarmaların astsubay yapılacağı haberlerinin gerçek olup olmadığını soran Dibek’in diğer cevabını istediği sorular ise şöyle: "Uzman jandarmalar astsubay yapılacaksa nasıl bir yöntem izlenecektir? Uzman jandarmaların astsubaylık dışında bakanlığınıza bağlı başka birimlere kaydırılmaları da düşünülmekte midir? Uzman jandarmaların ek göstergeleri yeni atandıkları görevlerdeki ek gösterge ile uyumlu hale getirilecek midir? Bugüne kadar mevcut uzman jandarmalardan astsubaylığa aktarılan veya başka birimlerde görevlendirilenler var mıdır? Varsa kaç uzman jandarma nerelere, hangi unvanlarla geçmiştir? Uzman jandarmaların statüleri değişmeyecekse kişiye bağlı kadro olarak kalacak ve emekli olduklarında mı kadrolar iptal edilecektir?"
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER