ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 15:18

CHP'li Aygün, PKK tarafından kaçırılanların bırakılmasını istedi

CHPli Aygün, PKK tarafından kaçırılanların bırakılmasını istedi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, terör örgütü PKK tarafından 10 gün önce Bingöl’ün Genç ilçesinde kaçırılan işçilerin
serbest bırakılmasını istedi.

Hüseyin Aygün, 19 Temmuz 2013 tarihinde Bingöl'ün Genç ilçesinde bir grup PKK’lı tarafından kaçırılan Ahmet Tekin'in eşi Ayfer Tekin ve Ertuğrul Bozkurt'un amcası Hüseyin Bozkurt ile CHP İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Aygün, "Bu tür kaçırmaların örgütün niyet ve iradesi ne olursa olsun insanların ölümüyle sonuçlandığını Cemal Beyazgül olayından biliyoruz. Beyazgül Ovacık'ta bir sol örgüt tarafından kaçırıldı. Tam 24 gün boyunca sorgulandı ve kalp krizinden öldüğü açıklandı.Dolayısıyla sağlık sorunu olan bu insanların dağda dolaştırılması sağlıkları ve can güvenliklerini tehlikeye atıyor. Biz barış ve müzakere sürecinde örgüt hiçbir eylem yapmazken karakollara askeri noktalara dönük hiçbir harekette bulunmazken şirket çalışanlarının, sivil insanların alıkonulmasını dağa götürülmesini barışın ruhuna da ters olarak görüyoruz. Örgüt bu yanlıştan dönsün, acılı aileleri yakınlarına kavuştursun. Bu tip eylemler barış ideallerine zarar veriyor." dedi.

Kaçırılan işçilerden Ertuğrul Bozkurt'un amcası Hüseyin Bozkurt ile Ahmet Tekin'in eşi Ayfer Tekin de perişan olduklarını belirterek, yakınlarının bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

PKK, Bingöl-Muş arasındaki demiryolu şantiyesinde çalışan 2 işçiyi Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Suveren köyü, Zele mevkiinde 19 Temmuz 2013 günü kaçırmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER