ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 16:26

CHP’li Aydın: "Sözlerim cımbızlandı"


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Osman Aydın, "İhtilal yapacak komutan da kalmadı. Hepsini tasfiye ettiler. Şimdi öyle bir kurtuluş da yok." şeklinde basına yansıyan sözlerinin açıklamalarının arasından cımbızlanarak verildiğini öne sördü. Aydın, "İfadelerimin devamından da anlaşılacağı gibi demokrasilerde tek çözümün sandık olduğunu açık ve net bir şekilde dile getirdim.” dedi.

        Osman Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, “3 Şubat Cumartesi akşamı CHP Çine İlçe Örgütü'nün düzenlediği program nedeniyle Çine’nin Eskiçine ve Umurköyü'nü ziyaret ettim. Hemşehrilerimle ülkenin gündemine dair birçok sorunu ama en çok da ülke tarımının içinde bulunduğu kötü durumu konuştuk. Toplantıda yaptığım konuşmadan yola çıkarak, 'İhtilal yapacak komutan kalmadı' haberlerinin yapılması yaklaşık 40 dakika süren Eskiçine toplantısının ruhuna da içeriğine de taban tabana zıttır. Konuşmamın içinden cımbızla kopartılarak yapılan bu haberlerle benim ve partim CHP hakkında gerçek dışı bir kanaat yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. İfadelerimin devamından da anlaşılacağı gibi demokrasilerde tek çözümün sandık olduğunu açık ve net bir şekilde dile getirdim.“ ifadelerini kullandı.

        Üç kez yerel seçimleri kazanarak Çine’de belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Aydın, "Önseçim süzgecinden geçerek milletvekili oldum. Hayatımın hiçbir döneminde hiçbir anti demokratik uygulamanın destekleyicisi olmadım. Darbelere ve her türlü zorbalığa karşı durdum. Üstelik siyasi tarihimizde yaşanan darbelerden en fazla zararı gören partim CHP olmuştur. Ben ve CHP hakkında yanlış bir algının oluşturulmaya çalışılması beyhude ve art niyetli çabalardır.” açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER