ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 11:51

CHP’li Akkaya: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır


CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında yaşanan manzarayı, 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' misali ile örtbas edilmeye çalışıldığını söyledi.

Yakup Akkaya, Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ile Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı ve yönetim kurulu üyelerinin CHP genel merkezinde kendisini ziyaretinde, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu da değerlendirdi. Konuşmasında, Sayıştay raporlarının birçok yolsuzluğu örtbas etmek için TBMM’den kaçırılmaya çalışılmasının başka bir ülkede olması halinde, hükümetin ve ilgili bakanların bir dakika dahi yerinde durmayacağına dikkat çeken Akkaya, “Ancak Türkiye’de ne yazık ki pişkinlikle ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ misali örtbas edilmeye çalışılıyor.” dedi.

"SENDİKALAR KORKMADAN SESİNİ DAHA ÇOK ÇIKARMALI"

Akkaya, konunun salt bir ahlak sorunu olarak değerlendirilemeyeceğini, demokrasilerde örgütlü toplumun güçlü olduğu ülkelerde sendikaların, sivil toplum örgütlerinin bu tür olayların hesabını sorduklarını belirtti.

Türkiye’de ne yazık ki örgütlü toplumun zayıf olduğunu, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin de siyasi iktidarın baskı ve tehditleri nedeniyle suskunlaştığına işaret eden CHP’li Akkaya, bu ülkede demokrasinin ancak örgütlü toplumun güçlenmesiyle var olabileceğini vurguladı.

Akkaya, sendikaların, korkmadan işçinin, emeğin hakları için daha güçlü bir şekilde sesini çıkarması gerektiğini belirterek, bütün sendikalara ve demokratik kitle örgütlerine ‘yaşanan bu yolsuzluk ve hırsızlığa seyirci ve sessiz kalmamaları çağrısı yaptı.






 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER