ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2013 Pazartesi 23:29

CHP'den Sayıştay raporları bilgilendirmesi


CHP'den, Sayıştay raporlarıyla ilgili köşe yazarlarına, medya ve sivil toplum kuruluşlarına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzasının bulunduğu bilgilendirme mektubu gönderildiği bildirildi.
CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Sayıştay raporlarıyla ilgili köşe yazarları, medya ve sivil toplum kuruluşlarına bilgilendirme mektubu gönderildiği belirtildi.
Kılıçdaroğlu'nun imzasının bulunduğu mektupta, bütçe hakkının demokrasilerde devletin yapacağı harcamalar, bunların finansmanı için vatandaşın ne kadar vergi ödeyeceğine milletin kendisinin karar vermesi anlamına geldiği kaydedildi.
Milletin bu hakkını parlamentodaki seçilmiş temsilcileri aracılığıyla bütçe kanunları çıkararak kullandığı belirtilen mektupta şu ifadelere yer verildi:
"Biz CHP olarak milletin bütçe hakkına, 2014 bütçesinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi sürecinde de sahip çıkacağız. Milletimizin de bizi desteklemesini ve Meclis'e emanet ettiği bütçe hakkına sahip çıkmasını bekliyoruz. İktidarın bu yetki tecavüzü ve hak gasbını millete duyurmakta sadece bize değil, vergi verenler olarak size de büyük bir görev düştüğüne inanıyor, en derin saygılarımı sunuyorum."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER