ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 15:15

CHP'den ikinci aday!

CHPden ikinci aday!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir darbe de Süheyl Batum'dan geldi.


MHP-CHP Çatı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun açıklanmasının ardından yaşanan gelişmelere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak alevi vatandaşların çatı adaya destek vermeyeceklerini açıklamasının ardından CHP'li Vekil Süheyl Batum'dan da bir tepki geldi. Haber 7'nin haberine göre, Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkan CHP'liler ikinci aday için hazırlığa başladı. Ankara kulislerindeki bu iddiaları güçlendiren ilk adım ise CHP Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi.

Milletvekili Batum, Ulusal Kanal canlı yayınında "çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu ismine karşı çıktı CHP'nin kendi adayını göstermesi gerektiğini söyledi.

İLK İMZAYI ATTI BİLE

Köşk için alternatif aday olması gerektiğini söyleyen Batum, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'ın ardından üçüncü aday için Emine Ülker Tarhan'ın ismini önerdi.

Adaylık için henüz kendisiyle konuşmadığını söyleyen Batum, canlı yayında TBMM'ye sunulmak üzere hazırladığı dilekçeye ilk imzayı attı.

İKİNCİ ADAY ŞART

Bu arada CHP'li seçmenin İhsanoğlu'na tepki için sandığa gitmeyeceği belirtiliyor. Ankara kulislerinde ise Erdoğan'ın ilk turda seçilme şansını artıracak bu ihtimalin zayıflatılması için CHP'de ikinci bir adayın çıkarılacağı iddia ediliyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER