ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:25

CHP'den, Bayraktar'a tepki

CHPden, Bayraktara tepki

Yardım isteyen üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'e para veren Erdoğan Bayraktar'a CHP'den cevap!


CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, yardım isteyen üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in cebine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından para konmasına tepki gösterdi. Öztrak, "Çürüyen ve iflas eden sağlık sistemini ve AKP zihniyetini bir kez daha ortaya koymaktadır." dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Öztrak, sağlık sisteminde yaşanan sıkıntıların Edirne'de yaşanan olayla bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Yaşanan olayın aynı zamanda Türkiye'de kanser hastalarının çektiği sıkıntıları da ortaya koyduğunu dile getiren Öztrak, sağlıkta tasarruf denilerek yapılanların hastaların hayatını cehenneme dönüştürdüğünü ifade etti.

Sağlık sektörüne herhangi bir mal üretiyormuş gibi bakan ve bunun kamu hizmeti olduğunu kabul etmeyen bir iktidarın, tedavi olmak ve ilaçlarının teminini sağlamak için yardım isteyen üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in cebine 'para sıkıştıran' bir bakanın çürüyen ve iflas eden sağlık sistemini ve AK Parti zihniyetini bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Öztrak, şöyle devam etti: "Vatandaşın sağlığından tasarruf etmeye kalkan hükümet, Başbakan ve bakanların hovardaca yaptıkları gösterişli gezi ve açılış harcamalarına dokunamamakta, siyasi rant devşirmeye dönük projelerinden tasarruf etmeyi aklına bile getirmemektedir. AKP hükümetinin sağlık alanındaki 'sözde' başarısının nasıl bir aldatmaca olduğu yaşanan bu olayla bir kez daha anlaşılmıştır. Halkı her alanda yardıma ve iltimasa 'muhtaç' hale getiren AKP hükümetine ve Başbakanına çağrım, vatandaşı hiçe sayan derdini görmezden gelen tavrından vazgeçmesi, hastanelerin isimlerinin önündeki TC ifadesini kaldırmaya dönük 'fuzuli logo çalışmalarıyla' uğraşmak yerine, sağlık sisteminin sorunlarıyla ilgilenmesidir. Sağlıktaki yozlaşmış ve çürümüş düzen, dün, bir genç kızımızın cesur ve haklı isyanıyla gözler önüne serilmiştir. Dilek'e 'geçmiş olsun' diyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, sesini yükselterek bu durumdaki binlerce hastanın sorununa tercüman olduğu için teşekkür ediyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER