ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 11:37

CHP'den Başbakan'a: Türkiye genelinde kaç site erişime kapatıldı


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye genelinde kaç sitenin erişime kapatıldığı ve gerekçelerinin ne olduğunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu.

Tanrıkulu, Başbakan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, "Gazeteci Mehmet Baransu’nun açtığı www.yenidonem.com isimli web sitesine erişim engellenmiştir. Web sitesi tıklandığında 'Bu internet sitesi (yenidonem.com) hakkında İstanbul cbs’nin 19.12.20643 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Koruma Tedbiri uygulanmaktadır’ yazısı çıkmaktadır. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili bilgi ve belgenin yayınlandığı söz konusu internet sitesinin erişime kapatılması hakkında kamuoyunda çeşitli kuşkular oluşmuştur." dedi.

CHP’li Tanrıkulu, bu bağlamda Erdoğan’a şu soruları yöneltti: “Yenidonem.com isimli web sitesi kimin emriyle ve hangi dayanakla kapatılmıştır? Yenidonem.com isimli web sitesi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından mı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından mı erişime kapatılmıştır? Buna benzer Türkiye genelinde kaç site erişime kapatılmıştır? Kapatılma gerekçeleri nedir? Türkiye genelindeki siteler Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından mı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından mı erişime kapatılmıştır? Yenidonem.com sitesine erişim ne zaman sağlanacaktır?"
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER