ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 20:49

CHP'de toplu istifa

CHPde toplu istifa

CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu'nda yer alan 18 üye, İl Başkanı Halil Furat'la bütünlük arz edemedikleri ve siyaset üretemedikleri gerekçesiyle istifa etti.


Parti binasında üyeler adına konuşan Sema Koç, 3 Haziran 2012'den beri görev yapmaya çalıştıkları CHP Zonguldak İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinden 18 arkadaşıyla istifa ettiklerini söyledi.

Uzlaşmayı bilmeyen ve fedakarlık yapamayanların siyasette başarı yakalayamayacağını öne süren Koç, şöyle konuştu:

"İl Başkanımız Halil Furat'la bütünlük arz edemediğimiz ve siyaset üretemediğimiz algısının yaygınlaştığını gözlemlemiş bulunmaktayız. Bu algı ve gözlemlerimizin sonucu olarak ilimizdeki siyasi tıkanıklığın en azından payımıza düştüğü kadarına karşı sorumluluk duyarak, il yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Bu kentin ayakta kalabilmesi, sosyal, siyasal ve ekonomik alanda gelişebilmesi için öncelikle bütün kurum ve kuruluşlar arasında barış ve huzurun tesis edilmesi mümkün olabilir. Ancak kentimizin geleceğine yön vermesi gereken siyasilerimiz, klişe sorunları tartışmaktan öteye gidememiştir. İlimizdeki siyasi tıkanıklığın en azından payımıza düştüğü kadarına karşı sorumluluk duyarak, Zonguldak'ta barış içinde yapılabilecek siyasetin önünü açmak için 3 Haziran 2012'den bugüne görev yapmaya çalıştığımız partimizin il başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Bize bu güne kadar kentimizin geleceği için destek veren tüm partililerimize teşekkür ediyoruz."

Üye Nurettin Yolcu da istifa süreçlerinin iki aydır devam etiğini belirterek, "İl başkanıyla kişisel hiçbir sorunumuz yok. Partimizin önünü açmak, önümüzdeki milletvekili genel seçimlerinin daha heyecanlı ve arzulanan biçimde yaşanması için bu kararı verdik. Sorunlarımızı milletvekillerimize ilettik ve onlarla ortak noktalarda buluştuk. Ortak buluştuğumuzun nokta da bu zaten. Kongreler, bu partinin sorunlarını çözer" diye konuştu.

Üyeler Nurettin Yolcu, Sema Koç, Ümmühan Cangöz, Hakkı Güney, Osman Kıransoy, Merve Arslan, Mustafa Karadeniz, Muzaffer Soyer, Faik Marankoz, Şazi Sivişoğlu, Muharrem Çilek, Muazzez Özkan, Ali Alpant, Seyfi Şimşek, istifa dilekçelerini İl Başkanlığına sundu, Ahmet Kaptan, Rafet Kapukıran, Gül Güleryüz ve Ahmet Demircan, il dışında olduklarından dilekçelerini sunamadı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER