ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 14:59

CHP "Türkiye Raporu"nu paylaştı

CHP "Türkiye Raporu"nu paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi, "Türkiye Raporu" hazırlandı.


CHP Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından "Türkiye Raporu" hazırlandı.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Nisan 2014 tarihli "Türkiye Raporu"nun kamuoyuyla paylaşıldığı belirtildi.
Raporda, "Yolsuzluklar", "Demokrasi ve Özgürlükler", "Basın Özgürlüğü ve İnternet Yasakları", "İnsani Gelişmişlik Endeksi ve Refah Göstergeleri", "Yargı", "Cinsiyet Eşitliği" ve "Ekonomi" gibi başlıklar bulunduğu bildirildi.

Raporun giriş bölümünde, "Halkımızın özlemini çektiği ve ülkemizin layık olduğu demokratik, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına dayalı, temel hak ve özgürlüklerin en geniş anlamıyla geçerli olduğu günler yakındır" ifadesi kullanılırken, CHP iktidarıyla Türkiye'ye huzur, adalet, özgürlükler, insan onuruna saygı ve refah geleceği savunuldu.

Girişte ayrıca "CHP'nin Türkiyesine sahip çıkmak için AKP'nin Türkiyesini iyi görmek ve anlamak gerekmektedir. İşbu çalışma, güçlü ve parlak bir geleceği arzulayan güzel insanımız ve ülkemizin AKP tarafından nasıl gerilere sürüklendiğini uluslararası uzman kuruluşların verilerinden yararlanarak gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır.

Bu nedenle, çalışmanın adını Türkiye Raporu olarak belirledik" ifadesine yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER