ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 11:27

''CHP, seçmeni evinde dinleyecek''

CHP, seçmeni evinde dinleyecek


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yerel seçimlerde her sandık çevresinde ''sandık görevlilerinin'' olacağını belirterek, ''Sandık sorumlularımız seçim gününü beklemeksizin, seçmenle bire bir 15 aylık süre içinde temas edecek. Doğrudan doğruya evlere girecek, onu dinleyecek, temas kuracak'' dedi.
     Tezcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin 2011 yılından itibaren yerel seçim stratejisini belirlediğini söyledi.
     Düzenledikleri ''Belediye Başkanları Yerel Seçimler İçin Hedef 2014'' toplantısının, bu kapsamdaki üçüncü toplantı olduğunu vurgulayan Tezcan, şöyle konuştu:
     ''Öncelikle örgütlerimiz bu konuda hazırlanıyor. Mevcut belediye başkanlarımız ve il genel meclisi üyelerimizle çeşitli toplantılar yaptık, 2014 yılına hazır durumdayız. Seçim takvimini biliyoruz. Karşımıza neler geleceğini biliyoruz. Yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili değişikliklerin neler olacağını daha önceden görmüş, tespit etmiş durumdayız. Buna ilişkin önlemler aldık. Bu çerçevede yerel hizmet konusunda bir sıkıntımız yok. Zaten belediyelerimiz bu konuda çok başarılı ve deneyimli belediyeler.''
     Yerel seçimlerde sandık bazlı bir çalışma yürüteceklerinin altını çizen Tezcan, bu kapsamdaki çalışmalarının da son noktaya geldiğini söyledi.
     Tezcan, ''Türkiye'deki bütün sandıklarda görev alacak sandık sorumlularımızı yüzde 90'lara varan oranlarda tespit etmiş durumdayız, onların eğitimlerine başlıyoruz'' dedi.
     Bir taraftan yerel yönetimler eğitimi bir taraftan da seçim eğitimine başlayacaklarını bildiren Tezcan, ''Sandık sorumlularının seçim eğitimleri pratikte, sandık bölgesindeki çalışmayla paralel yürüyecek. Aktif, yoğun bir çalışmamız var. Bu arada da yerel seçim bildirgemiz, yerel seçimlerdeki hedeflerimiz tespit edilecek'' diye konuştu.
    
     -''Doğrudan doğruya evlere girecek''-
    
     Sandık sorumlularının görevleri hakkında da bilgi veren Tezcan, ''Sandık sorumlularımız 300 tane seçmeni bulunan bölgede, o sandık çevresinin her şeyinden sorumlu olacak'' dedi.
     Tezcan, bu sorumluluk içerisinde seçmenle irtibat kurma, onun sıkıntılarını tespit etme gibi görevler yer aldığını anlattı.
     Tezcan, ''Sandık sorumlularımız seçim gününü beklemeksizin, seçmenle bire bir 15 aylık süre içinde temas edecek. Doğrudan doğruya evlere girecek, onu dinleyecek, temas kuracak. Projelerimizi anlatacak'' diye konuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER