ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 11:53

CHP, Reyhanlı'daki mobeseyi Başbakan'a sordu


CHP, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine kurulması planlanan mobese kameraları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Reyhanlı'da 29 noktaya yerleştirileceği bildirilen 100 mobese kamerasının diğerlerinden farklı olarak ne özelliği olduğunu sordu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na Başbakan'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu, basına yansıyan bilgiye göre, ilçede son teknolojiyle donatılmış mobese sisteminin altyapı çalışmaları başladığını hatırlattı.

Çalışmalar kapsamında ilçe genelinde 29 noktada 100 kamera kurulacağını anlatan Tanrıkulu, kent giriş çıkışlarında da 6 plaka tanıma sisteminin devreye alınacağını ifade etti. Son teknolojiyle donatılacak sistemin kurulumu için 20 kişilik ekibin çalıştığı ve 3 ay içerisinde sistemin hizmete girmesinin planlandığının öğrenildiğini anlatan Tanrıkulu, "Mobese sistemi, ilçe genelinde asayiş olayları ile kazaların önlenmesi ve acil müdahale edilmesinde büyük katkı sağlayacaktır. Reyhanlı İlçesinde, 11 Mayıs'ta 53 kişinin ölümü, çok sayıda kişinin yaralanması, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 aracın zarar görmesine neden olan bombalı saldırıların ardından güvenlik önlemleri artırılmıştır." dedi.

Tanrıkulu, Başbakandan şu soruları cevaplamasını istedi:

- Reyhanlı ilçesinde 29 noktaya yerleştirileceği bildirilen 100 mobese kamerasının diğerlerinden farklı olarak ne özelliği vardır?

- Reyhanlı İlçesi’nde kurulumu düşünülen mobese kameraları başka il ve ilçelerde de kurulacak mıdır? Bunlar hangi İl ve İlçelerdir?

- Güvenlik zaafiyeti teşkil ettiği düşünülen yerlere mobese kamera sistemleri kurulacak mıdır?

- Bu sistemlerin kurulumunun maliyeti nedir?
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER