ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 16:25

CHP İlçe Başkanı istifa etti


Mersin’in Mezitli ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Ali Şahin, belediye meclis üyesi adaylarını belirleme yetkisinin kendisinden alındığını belirterek istifa etti.

Şahin, bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında istifa gerekçesi ile ilgili bilgi verdi. Uzun yıllardan beri CHP’de siyaset yaptığını hatırlatan Şahin, belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi konusunda isim üzerinde değil sayıda tartıştıklarını aktardı. Tüm belediye başkanı ve meclis üyesi aday adaylarına eşit mesafede yaklaştıklarını vurgulayan Şahin şöyle devam etti: "Mezitli Belediye Meclis üyelerinin aday listesini genel merkezimize gönderdik. Bu listenin onayı için bir arkadaşımız da Ankara’ya gitti. Arkadaşımız onaylı listeyi almak için 2 gün beklemesine rağmen alamadan döndü. İl Başkanı ile görüştüğümde ise genel merkezin listeyi Mezitli Belediye başkan adayının yakınına verdiğini söyledi. Belediye başkan adayı ile görüştük haberinin olmadığını söylüyor. Sonra öğrendim ki genel merkezimiz tarafından İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına yazı yazılarak aday listesini sunmak ve aday listesine ilişkin itirazları sunmak olan yetkim alınarak CHP Mersin İl Yöneticisi Fatma Aliye Sözcü yetkilendirilmiş." diye konuştu.

Belediye Meclis Üyesi adaylarının belirleme yetkisinin elinden alındığı için onurunun incindiğini ve bundan dolayı görevinden istifa ettiğini açıklayan Şahin şunları kaydetti: " İlçe Yönetim Kurulu üyesi 10 arkadaşımın istifa dilekçesi bendedir ama ben kendilerine istifa etmeyin biraz daha bekleyin dedim. Şu an itibariyle sadece ben istifa ettim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER