ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 14:54

CHP İl Başkanı Bozkurt’tan dışlanmaya tepki

CHP İl Başkanı Bozkurttan dışlanmaya tepki


 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli İl Başkanı Kemal Bozkurt, 25 Mayıs Cumartesi günü baraj ve maden şirketlerine karşı gerçekleştirilecek olan yürüyüşte CHP’nin dışlanmasını eleştirdi.

İl Başkanı Kemal Bozkurt, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlimizde 25 Mayıs Cumartesi günü barajlara ve maden aramalarına karşı yapılacak etkinliğe CHP olarak katılmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Ancak her nedense eskiden olduğu gibi, CHP’yi dışlamak Tunceli toplumunu bölmek, halkın bir kesimini görmezden gelmek bazılarının zevk duyduğu, demokrasi isteyenlerin sadece kendileri için istediğinin açık bir göstergesidir. Başkasının demokratik hakkına saygı duymamakta direnenler bir gün aynı haksızlığa uğradıklarında acaba nasıl davranışta bulunacaklardır.

Her türlü ayrımcılığa rağmen tüm üyeler ve yönetimle bu etkinliğe katılacağım. Bu etkinliğe katılacağız, bunun bir insanlık sorunu olduğunu, Tunceli’nin göçe zorlanarak boşaltılması devletin eskiden beri bir politikası haline geldiğini biliyoruz. Tüm gücümüzle varlıklarımızı korumanın öneminin farkındayız, bunu yaparken birlikte hareket etmemizin önemini vurgulamalıyız. Ne yazık ki birlik ve beraberliğin önemini kavrayamamış, bölünüp küçülerek mücadelemizin zayıflayacağını anlayamamış çevreler, CHP’nin isminin tanıtım afişlerine yazılmasına karşı duruş sergilemişlerdir. Toplumun duyarlı, mantıklı kesimi bu tür yanlış davranışlara zamanı geldiğinde cevabını en iyi şekilde verecektir. Çünkü barajlar ve her türlü kaynaklarla ilgili sorunlar hepimize aittir, birilerinin malı değildir. Bunların birilerine peşkeş çekilmesine, heder edilmesine, yaşam alanlarımızın ve psikolojik tedavi gördüğümüz doğamızın yok olmasına hayır diyoruz.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER