ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:47

CHP Grup Başkanvekili İnce Sivas'ta


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Eğer siz çocuklarınızın sınavda sorularının çalınmasını istemiyorsanız, bu ülkenin soyulmasını istemiyorsanız hep beraber olmalıyız"
Sivas'ta Seyrantepe Mahallesi'nde vatandaşlara seslenen İnce, Cumhuriyet Halk Partisi'nin doğduğu kentte, baba ocağında, CHP'nin doğum yerinde olduğunu söyledi.
Sivas'ın aydınlık, güler yüzlü, çağdaş ve Atatürkçü insanlarını saygıyla selamladığını dile getiren İnce, "Bizim çocukluğumuzda, çocuklarımızı bakkala gönderdiğimizde ekmeğin ucunu yiyerek eve gelirlerdi ama bugün çocuklar ekmek almaya gittiklerinde mermi, kurşun yiyorlar" diye konuştu.
AK Parti iktidarının icraatlarını eleştiren İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Eğer siz çocuklarınızın sınavda sorularının çalınmasını istemiyorsanız, bu ülkenin soyulmasını istemiyorsanız hep beraber olmalıyız. Biz Türkiye'yi 30 Mart'ta ikiye bölmeliyiz. Türkiye'yi, 'Kürt-Türk, Alevi-Sünni, başörtülü başı açık, doğulu batılı, kadınlar erkekler, kuzeyliler güneyliler' diye ikiye bölmeyeceğiz. Türkiye'yi şöyle ikiye böleceğiz, bir yanda bakan evlatları öbür yanda vatan evlatları, bir yanda hırsızlar olacak öbür yanda namuslu vatandaşlar olacak bir yanda kasalarda, ayakkabı kutularında dolar biriktirenler öbür yanda çocuklarına harçlık veremeyen babalar olacak. Bir yanda 700 bin liralık hediye saat alan bakanlar olacak diğer yanda asgari ücretle geçinemeyen taşeron işçisi olacak. Türkiye'yi böyle ikiye bölersek hep beraber kurtuluruz."
İstanbul merkezli operasyon ve Kabataş'ta başörtülü kadına saldırı iddialarına da değinen İnce, Türkiye'yi yakında CHP'nin yöneteceğini, millete yalan söylemeyeceklerini, çalmayacaklarını, çaldırmayacaklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER