ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 22:19

CHP Grup Başkanvekili İnce Manisa'da


CHP Grup Başkanvekili İnce, "Kula'dan ona (Başbakan) cevap veriyorum, bu bir istiklal savaşı değildir, bu bir istikbilal savaşıdır" dedi.
İnce, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Manisa'da Alaşehir ve Kula ilçesinde partililere seslendi.
Alaşehir'de Cumhuriyet Meydanı'nda partililere hitap eden İnce, hükümeti eleştirerek, iktidara geldiklerinde "Türkiye'yi üç şeyden kurtaracağız" dediklerini hatırlatarak, şunları söyledi:
"Başa geldiler, iki "Y" daha eklediler. Yalanı ve yüzsüzlüğü de eklediler. Bu haramzadelerden kurtulmak için Türkiyeyi ikiye böleceğiz. Türkler-Kürtler, aleviler-sünniler, kadınlar-erkekler, gençler-yaşlılar diye bölmeyeceğiz. Şöyle böleceğiz; bir yanda bakan evlatları, öbür yanda vatan evlatları olarak böleceğiz. Bir yanda çocuklarına harçlık veremeyen babalar, öbür yanda 700 bin liralık rüşvet alan babalar olarak böleceğiz. Bir yanda çocuklarına gemi alan baba, öbür yanda asgari ücretle çocuklarına iş bulamayan babalar olarak böleceğiz. Türkiye'yi ikiye böyle bölersek kurtuluruz, başka türlü kurtulamayız."
Başbakana Alaşehir'den seslendiğini kaydeden İnce, "Bu bir istiklal savaşı değil, istikbilal savaşıdır. AK Parti'ye oy veren kardeşlerim, bütün bunlardan sonra hala daha buna oy verirsen ben sana ne diyeyim" dedi.

-İnce, Kula'da
Alaşehir ilçesinin ardından Kula'ya geçen İnce, Turgut Özal Bulvarı üzerindeki meydanda partililere seslendi.
2011 yılı seçim sonuçlarını incelediğini, Kula'da ikinci parti olduklarını belirten İnce, şöyle konuştu:
"Bunlardan beraber kurtulacağız. Biz CHP'liler olarak ucunda ölüm de, seçim kaybetmek de olsa, ne olursa olsun doğruyu söyleyeceğiz. Doğru olanı yapacağız. Biz bunlar gibi değiliz, bunlarla bizi karıştırmayın. Bunlar sağcı oluyor, solcu oluyor, El Kaideci oluyor. Yakında biz hep beraber onları Elveda'cı yapacağız. Bunlar her şey olur ama bir Atatürkçü olmazlar bir de adam olmazlar."
Konuşmasının sonunda partililerden söylediklerini tekrar etmesini isteyen İnce, "Eski partini bırak da gel, okunmuş mektuplarını yak da gel, Türkiye ne halde bak da gel, ampulü patlat da gel, altı oku yakana tak da gel" diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER