ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 18:44

CHP Grup Başkanvekili İnce, Isparta'da


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Eğer biz ölülerimizi ayrıştırırsak, ölülerimizi yarıştırırsak, 'Senin ölün, benim ölüm, senin mezhebinin ölüsü, benim mezhebimin ölüsü...' bu yarışa girersek, bu ülkeyi böleriz. Böyle bir ülke olmaz. Bu millete yakışmıyor" dedi.
İnce, partisinin Pirimehmet Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun önünde partililere hitaben yaptığı konuşmada, CHP'nin yerel seçimlerde Isparta'nın yanı sıra İstanbul ve Ankara'da da iddialı olduğunu söyledi.
Son günlerde yaşanan olaylara değinen İnce, "(Burak Can için üzüldünüz mü?) diyorlar. Burak Can'ın (Burak Can Karamanoğlu) AKP'li olduğu söyleniyor. Burak Can, bu ülkenin evladıdır, bizim evladımızdır. Berkin (Berkin Elvan) de bizim evladımızdır, polis Ahmet (şehit polis memuru Ahmet Küçüktağ) de bizim evladımızdır. Ne demek üzüldünüz mü?" diye konuştu.
"Ben, Uludere'de uçakların bombaladığı 34 Kürt çocuğuna da üzülürüm, Alevi olan Berkin Elvan'a da üzülürüm, AKP'li olan Burak Can'a da üzülürüm, polis Ahmet'e de üzülürüm" diyen İnce, "Hepsi, bu ülkenin çocukları. Eğer biz ölülerimizi ayrıştırırsak, ölülerimizi yarıştırırsak, 'Senin ölün, benim ölüm, senin mezhebinin ölüsü, benim mezhebimin ölüsü...' bu yarışa girersek, bu ülkeyi böleriz. Böyle bir ülke olmaz. Bu millete yakışmıyor" ifadesini kullandı.
Türkiye'de siyasi partilerin bir elin parmakları gibi olduğunu ifade eden İnce, CHP'nin geçmişte MHP, DSP, DYP, DP, Anavatan gibi partilerle rakip olduğunu ancak hiçbir zaman düşman olmadığını söyledi.
İnce, CHP'lilerin seçmenleri güzellikle ikna etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Muharrem İnce, daha sonra Isparta'dan ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER