ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 16:11

CHP gizlilikten şikayetçi


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, ''Evet, kan akmasın, kimsenin canı yanmasın ama ne yapılıyorsa, ne ediliyorsa bunları gizli kapılar ardında değil, milletin önünde konuşun'' dedi.
    
Koç, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Zeki Kefeli'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, gelecek yerel seçimlerin bir beldenin ve şehrin belediye yönetiminin belirlenmesi şeklinde geçmeyeceğini, bunun Türkiye'nin hangi yola gideceğinin kararlaştırılacağı bir ön belirleme seçimi olacağını kaydetti.
    
Zonguldaklıların da bu nedenle Türkiye'nin hangi yöne gideceğini değerlendireceklerini dile getiren Koç, partilerini Zonguldak'ta başarılı kılmak zorunda olduklarını anlattı.
    
Koç, Kefeli'nin ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunan milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın durumunu hatırlatması üzerine, şunları söyledi:
    
''Bir kişi alınarak sanık imalatı yapılıyor. Bu sanık imalatı, daha sonra gizli tanık müessesiyle, düzmece kanıtlarla ve dijital bir takım indirme belgelerle sanıktan bir suçlu üretme dönemi başlıyor. Medya yapısı ve oluşturulan atmosferle hemen her gün 'bunların ne kadar suçlu ve kanunsuz işler yaptıkları' sabah akşam televizyonlardan anlatılıyor. Ondan sonra da bir karar oluşturuluyor. Adil yargılanma var mı- Yok. Bağımsız bir yargı var mı- Yok. Talimat altında çalışan bir yargı, 12 Eylül Sıkı Yönetim Mahkemeleri, Devlet Güvenlik Mahkemeleri'dir. Şimdi özel yetkili mahkemeler adı değiştirilip Terörle Mücadele Bölge Mahkemeleri'dir. Hala Haberal Hoca'nın da sanık olarak tutulduğu davada özel yetkili mahkemedir.''
    
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, daha sonra Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz'ı ziyaret etti.
    
Koç, bu ziyareti partisinin Zonguldak İl Başkanlığı'nın programına aldığını ifade ederek, şehit ailelerini istismar etmek için gelmediğini, sadece şehit ailelerinin düşüncelerini almak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini kaydetti.
    
Şehit ailelerinin düşüncelerinin Türkiye'de duyulmasını istediklerini vurgulayan Koç, Türkiye'de hiç kimsenin ocakların sönmesi, acı ve feryat yaşanmasını istemediğini vurguladı.
    
Koç, bütün bunları yaparken ve süreçleri izlerken bir tek şey istediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:
    
''Evet, kan akmasın, kimsenin canı yanmasın ama ne yapılıyorsa, ne ediliyorsa bunları gizli kapılar ardında değil milletin önünde konuşun. Burada can ve evlat verenler var. Ocağı sönenler var. Evet kardeşlik, huzur, birlik, dirlik ve huzur içinde yaşamak hepimizin isteği. Bütün bunlar bir takım pazarlıkların arkasında yapılıyorsa sorgulamak bizim hakkımız. Onun için bunun altını çizmek istiyorum. Hep beraber huzuru, barışı ve birlikte yaşamayı istiyoruz. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama bu acıyı en derinden yaşamış insanları bir 'başınız sağ olsun' demekle siz o günü geçmiş olabilirsiniz. Ama 'başınız sağ olsun' dediğiniz insanlar yaşadıkları sürece her gün bu acıyı yaşayarak bugünleri geçiriyorlar. Bizim insanımızın gönlü geniştir. Acılarını körletebilir. Eğer bir sorun hallolacaksa tüm toplum kesimlerinin ve bu acıyı paylaşanlarının tümünün ortak paydasını almak lazım.''
    
Herkesin, kardeşlik, birlik, huzur ve dirlik istediğini anlatan Koç, ''Ama ne pahasına. Her şey şeffaf olsun. Kanun ve hukuk devleti çerçevesinde olsun. Hukuk devleti dışına çıktığınız zaman her şey gayri meşru olur. Onu anlatmaya çalışıyoruz'' dedi.
    
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ve beraberindekiler, ziyaretin ardından esnafı ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.
    
  

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER