ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 23:14

CHP Genel Sekreteri Tekin, İzmir'de

CHP Genel Sekreteri Tekin, İzmirde

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Son 12 yıla bakıldığında cumhuriyetin kazanılmışlarının parça parça gittiğini hepimizin görmesi lazım" dedi.


Partisinin Karşıyaka İlçe Teşkilatınca düzenlenen, 30 Mart seçimlerinde görev alan partililere teşekkür belgesi verilen törene katılan Tekin, kimsenin kaygılı olmadığını ifade ettiği 15-20 yıl önce, merkez sağ ve solda birbirine benzeşen partiler bulunduğunu, iktidar olan bu siyasi partilerin hiçbirinin gündeminde, kazanılmış hakları ortadan kaldırmanın yer almadığını söyledi.
"Son 12 yıla bakıldığında cumhuriyetin kazanılmışlarının parça parça gittiğini hepimizin görmesi lazım" görüşünü dile getiren Tekin, insanların, hak arama haklarını kullanamıyorsa o ülkede her şeyin olabileceğini vurguladı.
Tekin, şöyle devam etti:
"Bugünkü iktidar, 90'lı yıllarda Türkiye'nin her alanında, camiler, üniversiteler ve sokaklarda rahatlıkla hak arama eylemlerini yaparken, hiçbir kötü muameleyle karşı karşıya kalmış değildir. Körfez krizi döneminde, özellikle İstanbul Beyazıt Meydanı'nda her cuma çıkışı binlerce insan, tekbir sesleriyle eylem yapıyordu. O zaman ne olmuştu. Saddam, Kuveyt'e girmişti, bir tek Müslüman'ın burnu kanamış değildi. Ama ne garipse istisnasız cuma günleri Sayın Abdulah Gül, Bülent Arınç ve Erdoğan, adeta tüm o kitlenin önünde, kitleyi tahrik ederek, tekbir sesleriyle, (Kahrolsun şu ülke) deyip, inim inim inletiyordular. Ne oldu da Orta Doğu coğrafyasında hiçbir insanın burnu kanamadan bu eylemleri, duyarlılığı gösteren bu zatların sesi, şimdi Orta Doğu kan coğrafyasına dönerken niye çıkmıyor? Bunun bir anlamı yok mu?"
Türkiye'nin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunları ancak CHP ile aşmanın mümkün olabileceğini ileri süren Tekin, "CHP, Türkiye'nin tek sigortasıdır. Pırıl pırıl geçmişi olan CHP'yi önce bizim, gözümüz gibi korumamız lazım. Geçmiş dönemdeki dargınlıkların bir an önce bitmesi gerekiyor" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER