ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 21:17

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kayseri'de


Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, fabrikalarını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, ''Biz sizlerden sanayicilere pozitif enerji vermenizi bekliyoruz. Muhalefet olarak devamlı çatışmacı değil, uzlaşmacı bir kimlik bekliyoruz. Bazı konularda iktidar partisiyle de uzlaşarak sanayicilerin önünü açmanızı istiyoruz'' dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu Boydak Holding'e ait Boyteks Fabrikası'nı gezen Kılıçdaroğlu'na plaket verilmesi töreninde konuşan Boydak, her partiye eşit mesafede olduklarını söyledi.

Fabrika işçilerinin, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine şaşırdıklarını dile getiren Boydak, şöyle devam etti:

''İşçilerimizden Çetin Doğan, Kılıçdaroğlu'na, '22 yıldır Boydak Grubu'nda çalışıyorum. İlk defa CHP'den bir heyet, bir genel başkan ziyaretimize geldi' dedi. Artık CHP'nin sahada olması lazım. Sanayicileri de ziyaret etmesi lazım. Biz biliyorsunuz, her partiye eşit mesafedeyiz. Bir iş adamı kimliğimiz var. Bizim sevdamız, memleketimizde istihdam sağlamak, ihracat yapmak, üretimi artırmak, böylece ülke ekonomisine katkı sağlamak. Biz bunun için uğraşıyoruz. Biz sizlerden sanayicilere pozitif enerji vermenizi bekliyoruz. Muhalefet olarak devamlı çatışmacı değil, uzlaşmacı bir kimlik bekliyoruz. Bazı konularda iktidar partisiyle de uzlaşarak sanayicilerin önünü açmanızı istiyoruz.''

Kılıçdaroğlu'nun, fabrika gezisi sırasında işsizlikle ilgili açıklamasına da değinen Boydak, şöyle konuştu:

''Sayın Genel Başkan, biraz önce işsizlikten bahsetti ama inanın biz, Kayseri'de işçi bulamıyoruz. Bütün fabrikalarımızın kapısında 'işçi aranıyor' yazıyor. İşçi iş beğenmiyor, işçi bulamıyoruz. Dolayısıyla bizim işlerimiz iyi, moralimiz iyi, motivasyonumuz iyi. Geçtiğimiz yıl dünyadaki bütün olumsuz gelişmelere rağmen yüzde 6 gibi bir büyüme gerçekleştirdik. Önceki yıl yüzde 29 büyümüştük. Daha önceki yılda ise yüzde 14 büyümüştük. Yani, son yıllarda devamlı büyüyoruz. Dünyada yatak kumaşında bir numara olduk. Geçen yıl 133 milyon dolar ihracatımız oldu. 150 milyon dolara yakın da ithalatı kesmiş olduk. Dolayısıyla çalışıyoruz, üretiyoruz. Allah'ın izni ile Atatürk'ün söylediği müreffeh ülkelerin seviyesine ülkemizi çıkarmak için hep beraber gayret edeceğiz.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise fabrikadaki bütün işçilerin sendikalı olmasından duyduğunu memnuniyeti dile getirerek, ''Bu, emeğe verilen değerin bir göstergesidir. Öte yandan biz ülkenin çıkarları bağlamında gelen tüm yasalara destek verdik. Ama ülkenin çıkarlarına hizmet etmediğini düşündüğümüz yasalara onay vermedik'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Boydak, Kılıçdaroğlu'na ziyaretin anısına plaket verdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER