ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:23

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatayda


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Abdullah Can Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın ailelerine taziyelerini iletmek üzere Hatay’a geldi.

Uçağı rötar yaptığı için ziyaretlerine bir saat gecikmeyle başlayan Kılıçdaroğlu, ilk olarak Antakya ilçesinde düzenlenen eylemlerde hayatını kaybeden Cömert’in evine gitti. Baba Edip Ali Cömert ve ağabey Adnan Cömert tarafından kapıda karşılanan Kılıçdaroğlu’na, CHP Hatay milletvekilleri ve çok sayıda partili eşlik etti. Baba Cömert, Genel Başkan Kılıçdaroğlı’nun taziye dileklerini kabul ederken bir müddet sarıldı. Taziye evinin önünde okunan duayı dinleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra içeriye girerek anne Hatice Cömert’e taziye dileklerini iletti.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Eskişehir'deki eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Korkmaz’ı evine geçti. Ekinci beldesindeki taziye evinde vatandaşların sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, baba Şahap Korkmaz ve ağabey Gürkan Korkmaz’a taziyelerini iletti. EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral’ın okuduğu duayı dinleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra anne Emel Korkmaz’ın yanına giderek taziye dileklerini iletti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, taziyelerden sonra herhangi bir açıklama yapmadan İskenderun’a geçti. Burada İSDEMİR işçilerinin grev çadırına gideceği bildirildi. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER