ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 17:20

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana'da:


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Çalandan, çırpandan hesabını soracağım. Kim olursa olsun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak benim için onurlu bir görevdir" dedi.
Kılıçdaroğlu, Ceyhan ilçesinde, parti otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmada, Manisa'da bir üniversite öğrencisinin çantasından "hırsız var" yazılı bez pankart çıktığını, polisin de "Başbakan'a hakaret ettiği" iddiasıyla bu öğrenciyi aldığını ifade etti.
Kılıçdaroğlu, "Ben merak ediyorum 'hırsız var' deyince neden o akla geliyor. Eğer 'hırsız var' dediğimiz zaman onun adı akla geliyorsa bu ülkenin yönetiminde bir sorun var demektir, bu ülkenin temiz siyasete ihtiyacı var demektir" diye konuştu.
Siyasetin temiz adamların işi olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, siyasetin halka hesap verme işi olduğunu kaydetti. Ülkenin geleceğine sözü olduğunu, temiz, düzgün siyaseti getireceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyenlerden hesabını soracağım. Çalandan, çırpandan hesabını soracağım. Kim olursa olsun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak benim için onurlu bir görevdir" ifadelerini kullandı.
Adana'da yapılan tüm kamuoyu anketlerinde CHP'nin birinci sırada olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, "Size şükran borçluyum. Biz kendimizi halka adamış bir siyasal anlayıştan geliyoruz. Biz Kuva-i Milliye ruhundan geliyoruz, biz alın terinden, emekten, üretimden yanayız. Bizim hedefimiz bu. İsteriz ki bu ülkede herkesin işi gücü olsun" dedi.
CHP iktidarında çitçiye mazotun litresinin 1,5 lira olacağını bildiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
"Ev kadınlarına sözüm var, geliri asgari ücretin altında olan her evin aile sigortası olacak. Her evde huzur, bereket olacak. Yine annelere sözüm var, çocuğunuz kazandı üniversiteye gidecek, yurt sorunu var. Kaç yıldır yurt sorunu çözülemedi. Size sözüm var en geç 2 yıl içinde üniversitelerin yurt sorunu olmayacak, çocuklarınız güven içerisinde üniversite okuyacak. Esnaf kardeşlerime sözüm var. Çalışıp, üretiyor, emekli oluyorsunuz ancak aldığınız aylıkla geçinemiyorsunuz, ikinci işte çalışıyorsunuz veya normal işinize devam ediyorsunuz. Sizin emekli aylıklarınızdan yüzde 15 sosyal güvenlik destek primi kesiliyor. Söz, CHP iktidarında esnafın emekli aylığından hiçbir kesinti olmayacak. Koca Nazım'ın dediği gibi 'bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayacağız.' Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, bize oy versin vermesin bütün yurttaşlarıma saygılar sunuyorum. Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir yurttaşımı ötekileştirmem, hiçbir yurttaşımı düşman olarak görmem."
Kılıçdaroğlu, daha sonra Malatya'daki programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER