ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 18:47

CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, Bilecik'te


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "Bütün yurttaşlarımızı, CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum çünkü bizim iktidarımız sadece CHP iktidarı olmayacak. Bizim iktidarımız, halkın olacak" dedi.
Günaydın, partisinin Bozüyük İlçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, CHP olmanın bağımsızlık, kaliteli Türkiye ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yoldaşı olmak olduğunu ifade ederek, bundan onur duyduklarını söyledi.
"Ülkeye karşı görevlerimizi yerine getirebildik mi? Bu soruyu hepimiz birbirimize sormak zorundayız, bir öz eleştiri yapmak zorundayız" diyen Günaydın, şunları kaydetti:
"11 yıldır bu memleketi Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiyor. Ülke giderek büyük bir ekonomik çöküntünün eşiğine doğru gidiyor. Bize hikaye anlatmasınlar. Haftada 3 milyar lira dış ticaret açığı veren bir memleket haline geldi bu ülke çünkü üreten cezalandırıldı. Çiftçi öldü, iflas etti. Sanayici ürettikçe fabrika kapatmak zorunda kaldı. Milyonlarca emekli, emekli maaşıyla geçinemez hale geldi. Aileler, belki de son ekonomik imkanlarını kullanarak çocuklarını lisede, üniversite de okuttular ancak üniversite okuyan çocuklarımızın arasında devletin resmi istatistiklerine göre işsizlik oranı yüzde 25. Devlet diyor ki, 'üniversiteyi bitirmiş her 4 gençten biri işsiz.' Bende diyorum ki, 'yalan söylüyorlar. En az üçü işsiz'. Ürettikçe iflas edenden, kepengini siftah edemeden kapatan esnaftan, işçinin, memurun durumunun kötü olduğundan bahsediyoruz. Bunların hepsi doğru çünkü hepimiz yaşıyoruz. Birşey daha bazı evlerden dolar fışkırıyor. Bu memlekette gerçekten hırsız var. Hırsızlar bu memleketin sokaklarında dolaşmıyor. Hırsızlar, hükümette, bakanlar kurulunda. Başçalanın başkanlığında çalıyorlar. Siyasette gerçekten nezakete önem veren bir insanım ama nezaketiniz doğruları söylemenize engel olmamalıdır. 17 Aralık sabahı bu memleketin başçalanı ve ona eşlik eden çalanlar bir çaba içerisindeler."

- "Bizimle 30 Mart akşamı gurur duyacaklar"

Memleketin başına gelen yoksulluğun, bölücülüğün ve dış politika alanında vurduğu duvarların tek sorumlusunun 11 yıldır yöneten başçalan ve onun kabinesi olduğunu öne süren Günaydın, şöyle devam etti:
"Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü bu memleketin kurucuları bize bakıyorlar ama şu anda bizimle gurur duymuyorlar. Ne zaman gurur duyacaklar, bizimle 30 Mart akşamı gurur duyacaklar, görevimizi yaptığımız zaman. Bozüyük olmak üzere Bilecik'in diğer ilçeleri ve il merkezini de CHP bayrağı ile tanıştıracağız ve oraları da değiştireceğiz. Bilecik'te değişecek ama yetmeyecek. Böyle bir kadro, arı gibi çalışıyor ki, 30 Mart gecesi İstanbul, Ankara, Adana, Hatay bizim olacak, mevcutların yanına bunları ekleyeceğiz. Diyorlar ki 'internete sansür getirdik'. 'CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, grupta istediği kadar bunların ses kayıtlarını yayınlasın, internette kimse paylaşamaz bunları, yasakladık' diyorlar. İnternette o video 9,5 milyon kez paylaşıldı. Vatandaş her şeyin farkında artık. İnternete sansür getirdikleri gibi HSYK yasasını da değiştirdiler. Hakimleri, savcıları ve polisleri baskı altına alıyorlar. MİT yasasını değiştirecekler. Hepimizi fişleyecekler, hepimizi arşivleyecekler. Zaten biliyoruz ki gece gündüz takip ediyorlar, izliyorlar. Onların yerinde olmak istemezdim. CHP kadrolarını izlesen ne olur, seyretsen ne olur, arşivlesen ne olur? Çünkü orada sadece çalışma görürsün, onur görürsün, başka bir şey göremezsin."

- "Sloganımız, 'Türkiye'nin birleştirici gücü"

"Artık bu ülkeyi yönetemeyen bir hükümet var. Bunlar yerlerinde çürüdüler, bizim görevimiz bunları sallamak. Hep beraber sallayacağız, çürük elmaları düşüreceğiz" ifadelerini kullanan Günaydın, şöyle konuştu:
"Bütün yurttaşlarımızı, CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum çünkü bizim iktidarımız sadece CHP iktidarı olmayacak. Bizim iktidarımız, halkın iktidarı olacak. Hepimizin iktidarı olacak. Bu dönemin sloganı 'Varlık içinde, birlik içinde özgür bir biçimde Türkiye'. Bu Türkiye'yi kuracak parti, hepimizin partisi olan CHP'dir. Sloganımız, 'Türkiye'nin birleştirici gücü'. Geçmişte hangi partiye oy verdiğini sorgulamıyoruz. Bu ülkenin geleceğini düşünen, çocuklarının geleceğini düşünen, hırsızlıktan hoşlanmayan herkesi CHP bayrağı altına çağırıyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Kazandığımız zaman kuracağımız an halkın iktidarı olacak, katılımcı bir şekilde eşit, özgür yurttaşların birlikte yönettiği bir memleketi hep birlikte kuracağız. Bu kadro o zaman Mustafa Kemal Atatürk'e ve yoldaşlarına görevini yerine getirmiş olacak. Türkiye çok daha iyisine layık, Türkiye çok daha iyisini hak ediyor. Biz Türkiye'yi çok iyi bir yönetimle buluşturmak için hazırız. Bizim sesimizi televizyonlarda, internette, gazetelerde kesebilirler ama halkla buluşan CHP'nin kadrolarının önünü kesebilirler mi? 30 gün sonra bunları sıfırlayacağız."
Daha sonra CHP Ankara Milletvekili ve İsmet İnönü'nün torunu Ayşe Gülsün Bilgehan ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet ve Bozüyük Belediye Başkan adayı Metin Torun'un konuşmasının ardından, il ve ilçe ile belde belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.
Günaydın ve beraberindekiler, ardından Bozüyük CHP Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Açılışta, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden oluşan koro, konser verdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER