ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 00:55

CHP Genel Başkan Yardımcası Şafak Pavey Balıkesir'de


CHP Genel Başkan Yardımcası Şafak Pavey, "Bizi ayrıştırmak isteyenlere bugün en güzel cevabı evlatlarını daha yeni kaybetmiş o iki baba Berkinimizin ve Burak Canımızın babaları verdi'' dedi.
Balıkesir'in Edremit ilçesinde CHP Belediye Başkan Adayı ve Güre Belediye Başkanı Kamil Saka'nın seçim çalışmalarına destek vermek için bölgeye gelen Pavey, Cumhuriyet Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte vatandaşlara seslendi.
Pavey, modern bir yaşam çizgisine değinerek, ''Hükümet ülkemizi, modern bir ülke olmaya, kendini Ortadoğu dan sıyırmaya çok emek vermiş asil ulusumuzu Ortadoğululaştırmaya çalışıyor. Ama biz bir Irak, biz bir Suriye olmak istemiyoruz. Biz Finlandiya gibi A sınıfı kalite bir hayatı elbette hak ediyoruz ve bu modern hayattan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz'' diye konuştu.
Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan Pavey, şunları kaydetti:
''Biz bugün çok buruk geldik. Elbette Berkininimiz için ve her can kutsaldır. Burak Canımız için canımız yanarak geldik. Ama bizi ayrıştırmak isteyenlere bugün en güzel cevabı evlatlarını daha yeni kaybetmiş o iki baba Berkinimizin ve Burak Canımızın babaları verdi. Ortak acılarını paylaştılar. 'Birbirimize ideolojik olarak düşman olmayacağız, evlat acımızda birleşiyoruz' dediler. Biz acımıza ortak olan, sizin acılarınıza ortak olan insanlarız. Enerjimiz, cesaretimiz, temiz yüreğimiz, temiz cüzdanımız, temiz ahlakımızla sizin hayatlarınıza kolaylık getirecek çözümleri bulmaya geldik. Bu, iki babanın yaptığı. Evlat acısı çeken iki babanın birbirlerinin acılarına ortak olmayı seçtikleri gibi bizim de birbirimizle birleşme zamanımızdır diyorum. Ayrışmıyacağız. Düşman olmayacağız. CHP'de birleşeceğiz''.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER