ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 05:34

CHP Eskişehir'de aday protestosu

CHP Eskişehirde aday protestosu

CHP Eskişehir il teşkilatında aday tartışması yaşanıyor.


CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt'un merkez Odunpazarı ilçesinden belediye başkan adayı gösterilmesi tepkiye yol açtı.

Eski İl Başkanı Erman Gölet'in anketlerde birinci sırada çıkmasına rağmen yerine Parti Meclisi tarafından Milletvekili Kazım Kurt'un aday gösterilmesine bir grup CHP'li tarafından tepki gösterildi. İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup CHP'li, parti binasına "Demokrasi adına bu partide eylem var. Diren demokrasi" yazılı büyük bir pankart astı.

Parti binası önünde bekleyen ve yaşananlara tepki gösteren CHP'liler, "Gerçek demokrasi işler hale gelene kadar eylemimizi sürdürüceğiz. Yetkililere sesimizi duyurabilmek için buradayız. Eskişehir'de yapılan anketler sonucunda anketlerden birinci sırada çıkan Erman beyin aday gösterilmeyip hiç adı geçmeyen sayın Milletvekilimiz Kazım Bey'in Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi bizi fazlasıyla üzmüştür" ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, önceki gün partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorusu üzerine, “Odunpazarı ilçemizde yapılan ankette, eski il başkanımız Erman Gölet’in çıktığını öğrendim. Anket yaptığımıza göre Odunpazarı adayımız da Erman Gölet olmalıdır. CHP tükürdüğünü yalayan bir parti olmadığına göre, ankete bağlı kalmalıdır” şeklindeki açıklama yapmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER