ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:55

CHP, çözüm sürecini anlatacak


 CHP, çözüm sürecine yönelik ''tutum belgesi'' hazırlığını tamamlamak üzere. CHP, tutum belgesinde, çözüm sürecine yönelik tavrını, 10 soruya verilen 10 cevapta toplayacak.
     CHP, bir yandan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce açıkladığı 16 maddeye ilişkin ''demokrasi ve özgürlük bildirgesi'' hazırlığını sürdürürken, diğer yandan tutum belgesinde son aşamaya geldi.
     Tutum belgesinde; akil insanlar, CHP'nin araştırma komisyonuna neden üye vermediği, destek sürecine destek olup olmadığına ilişkin 10 soru yöneltilecek, verilecek 10 cevapta da CHP'nin görüşü açıklanacak.
     CHP, tutum belgesini kamuoyuyla paylaşacak, ardından bu belge İngilizce'ye çevrilerek Ankara'da büyükelçilikler ile Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu, AB, AGİT gibi kuruluşlara gönderilecek.
     CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, tutum belgesine ilişkin AA muhabirinin sorusunu yanıtladı. Loğoğlu, tutum belgesini AK Parti'ye de gönderip göndermeyeceklerine ilişkin soru üzerine, ''Onlara da göndeririz, Dışişleri Bakanlığı'na da göndeririz. Bizim her şeyimiz açık ve şeffaf, kimseden görüşlerimizi saklamıyoruz, bilgi saklamıyoruz'' dedi.
     Loğoğlu, bu belgeyi ne zaman açıklayacaklarına yönelik soruya karşılık ise CHP'nin, yarın yapılacak MYK toplantısından bir sonuç çıkabileceğini umut ettiğini kaydetti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER