ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 17:10

"CHP, büyük bir başarıya imza atmıştır"

"CHP, büyük bir başarıya imza atmıştır"


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Suriye'de tutuklanarak 90 gün hapiste tutulan gazeteci Cüneyt Ünal'ın, CHP'nin çabaları sonucu Türkiye'ye getirildiğini belirtti.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde CHP Çorlu ilçe örgütünün 'Genişletilmiş Danışma Toplantısı'na katılan Öztrak, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı özel açıklamada şunları söyledi:

''Suriye'de tutuklanarak hapiste tutulan bir gazeteci arkadaşımızın kurtarılması bütün ülkeyi sevindirmeli. Bunun farklı yoruma yol açacak nesi vardır, bunu anlamak mümkün değil. CHP olarak, hep söylüyoruz, nerede bir insanın sorununu çözebileceksek, biz orada olacağız. Tüm masumların yanında olacağız. İnsanın, insan isminin önüne başka hiçbir sıfat koymadan, bütün insanların, ülkemizin tüm insanlarının yardımına koşmaya çalışacağız. Nerede etkili olabilirsek orada çalışacağız, her yerde etkili olmaya çalışacağız. CHP heyeti, orada büyük bir başarıya imza atmıştır. Bugün bütün basın camiası büyük üzüntü duyduğu bir olayı çözebilmiştir. Bir basın mensubu arkadaşımız çoluğuna çocuğuna, ailesine kavuşturmuştur. Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi?''

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER