ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 14:49

CHP: "Belediyemizin arkasındayız"


CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik yapılan operasyon için, "Eskişehir'in ve Büyükşehir Belediyemizin arkasındayız. Hiç kimse Eskişehir'i yalnız sanmasın." dedi.

        Milletvekili Günaydın, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik polis operasyonu nedeniyle Eskişehir'e geldi. Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir'e gelen milletvekillerini garda CHP'li yöneticiler karşıladı. Heyet, Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek, burada Başkan Yılmaz Büyükerşen ile görüştü. Akabinde, heyet adına CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın bir açıklama yaptı ve yapılan operasyona sert tepki gösterdi.

        "Güne Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyon ile uyandık." diyerek sözlerine başlayan Günaydın, şöyle devam etti: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve başkanı ile birlikte kamu kaynağının en güzel şekilde kullanıldığı ve hizmetin en verimli verildiği bir belediyemizdir. Türkiye'de CHP'li belediyeleri itibarsızlaştırmaya, yıpratmaya yönelik operasyonların son halkasını Eskişehir'de görüyor ve yaşıyoruz. Eskişehir'de bir dosya bulamadıkları için 2006 yılından bu yana her yıl yeniden ele aldıkları, 2011'de İçişleri Bakanlığı'nın 'soruşturmaya gerek yoktur' dediği bir dosyayı yeniden ele aldıklarını görüyoruz. Bu sabah bir grup arkadaşımızı sabahın köründe evlerinden aldılar. Başkan Yılmaz Büyükerşen'e yönelik henüz ifadeye çağırma gibi bir durum olmamıştır. Eskişehir’in ve Büyükşehir Belediyemizin arkasındayız. Hiç kimse Eskişehir'i yalnız sanmasın."

        Bu arada, bir grup CHP'li, Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak Başkan Yılmaz Büyükerşen ile gözaltına alınan şüpheliler için destek gösterisinde bulundu. AK Parti aleyhine de sloganlar atan grup, daha sonra belediye önünden ayrıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER