ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Açık
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 15:00

CHP, Bakan Kılıç’a Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleşemeyenleri sordu


CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) yerleştirilemeyen öğrencileri için neler yapıldığını sordu.

    Bakan Kılıç’ın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Bülent Kuşoğlu, “Recep Tayyip Erdoğan bazı toplantı ve mitinglerinde, bazı yurtlarda kalan öğrencilerin ikna odalarında ikna edilmeye çalışıldığını, ikna olmazlarsa yurtlardan atıldığını gündeme getirmiş ve yurtlardan atılan bu öğrencilerin kendilerine müracaat etmeleri halinde yurtlara yerleştireceklerini, yurt olmasa bile otellere ve devlete ait olan sosyal tesislere yerleştirileceğini belirtmiştir.” hatırlatmasında bulundu.

CHP’li Kuşoğlu, Kılıç’a şu soruları yöneltti:
2013-2014 Eğitim ve Öğretim döneminde KYK’ya kaç öğrenci müracaat etmiş ve kaç öğrenci yerleştirilmiş, kaç öğrenci müracaatına rağmen KYK’ya yerleştirilememiştir?
Eğer sosyal tesislere ve otellere yerleştirme durumu ve imkanı söz konusu ise neden dışarıda kalan bu öğrenciler yerleştirilmemiştir?
KYK’ya müracaatlar belirli dönemlerde söz konusudur, müracaatları olmayan bu öğrenciler otel ve devlet kurumlarında nasıl bir kuralla ve prosedürle yerleştirilecektir?
Eğer bu öğrenciler KYK’ya yerleştirilecekse, yedekte bekleyen ve yerleştirilme hakkı kazanamayan öğrencilere haksızlık olmayacak mıdır?

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER