ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 21:29

CHP, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor

CHP, Anayasa Mahkemesine gidiyor


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Büyükşehir Belediyeleri Yasası'nı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini açıkladı. MYK'da bu konuya ilişkin karar verildiğini ifade etti.

        CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısı sona erdi. MYK sonrası bir açıklama yapan Tezcan, bütçenin bu haliyle sakat ve eksik bir şekilde Meclis'in önüne getirildiğini söyledi. Sayıştay raporları hazırlanmadan bütçenin getirildiğini dile getiren Tezcan, bu haliyle bütçenin görüşülemeyeceğini belirterek, kabul savundu.

        Asgari Ücret Komisyonu'nun çalışmalarına başladığını ve yakından takip ettiklerini ifade eden Tezcan, asgar ücret değil sefalet, açlık ve yokluk ücreti olduğunu belirtti. Bütün emek kesimlerine ve bütün duyarlı kesimlere konuyu takip etmelerini isteyen Tezcan, hükümetin gündeminde asgari ücretlinin olmadığını savundu. Asgari ücrette olanların da AK Parti'yi gündemlerinden çıkaracaklarını dile getiren Tezcan, Büyükşehir Belediyeleri Yasası'nı eleştirdi. AK Parti iktidarının anlayışının halkın egemenliğini ortadan kaldırmaya dönük, doğrudan doğruya belirli bir merkezden Türkiye'nin yönetimini yeniden dizayn edilmesinin olduğunu öne süren Tezcan, "Önümüzde anayasa mekanizması var. Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz ve iptal davası açacağız." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER