ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 22:33

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Elazığ'da


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Başka ülkelerin karşısında sesi, nefesi kesilen, onların karşısında saygı durur gibi duran yöneticilerimizin yerine ayakkabısının topuğunu gösteren liderimiz var" dedi.
Bakan Güllüce, çeşitli ziyaret ve açılışlara katılmak üzere geldiği Elazığ'da, Palu, Kovancılar ve Karakoçan ilçelerindeki programların ardından kenttin eski yerleşim yeri Harput'a geldi. Burada tarihi yapıları bir süre inceleyen Güllüce, daha sonra Memur-Sen Elazığ Şubesi'ni ziyaret etti.
Daha sonra Elazığ Öğretmenevi'nde partililere seslenen Güllüce, Türkiye'nin ileride dünya dengelerini alt üst edeceği bir ülke olacağını, böyle bir moralle geleceğe bakılması gerektiğini kaydetti.
Türkiye'ye karşı oynanan bütün entrikaların, projelerin ters teptiğini vurgulayan Güllüce, "Şimdi de Rabbim bütün ikramını bu milletin üzerine dökmeye başladı. Entrikaları başlarına dökülüyor, hiç ummadığınız şekilde dünyada da Asya gelişiyor, ticaret daha fazla artıyor. Ticaret ağırlığı artıyor, bu sefer İstanbul'un artıyor. Batıdaki havalimanları çökmeye başlıyor, bizim Türk Hava Yolları yükselmeye başlıyor. Bizim İstanbul, Türkiye havaalanları durduk yerde değer kazanmaya, yolcu sayısı artmaya başlıyor. İşte enerji hattıyla, ulaşım hattıyla hep böyle Allah oluk oluk veriyor" diye konuştu.
Türkiye'nin coğrafi ve nüfus olarak bakıldığında dünyanın büyük ülkelerinden bir tanesi olduğunu, gelecek yıllarda ekonomiyle birlikte ise dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağını vurgulayan Güllüce, Batı'nın, 30 Mart'taki yerel seçimleri kırılma noktası olarak gördüğünü anlattı.
Bu hesabın boşa gideceğini, kimseye kırılma noktasına getirmeyeceklerini vurgulayan Güllüce, şunları söyledi:
"1870'lerden beri bu ülke kendi silahını yapamamanın azabını ıstırabını çekerdi. 1940'ta silah durumumuz o kadar berbat ki Almanlar Edirne sınırına kadar gelmişler ve savunacak silahımız yok. Ne yapalım ne yapalım demişiz ve sonra Edirne-İstanbul arasında köprüleri yıkmışız. Altın karşılığında silah satmamışlar bize. Hatta parasını verdiğimiz gemilere el koymuşlar. Bu millet asırlardır silahını kendi yapamaması, yurdunu savunma gücünden korkarak hep bir acı hissetmiştir. Bir diğeri de yöneticilerinin öbür yöneticilerin karşısında dik duramayışlarından dolayı yine bir hüzün hissetmiştir. Şimdi helikopter yapıyoruz, tank yapıyoruz tank. Asya ülkelerine silah satıyoruz. Başka ülkelerin karşısında sesi, nefesi kesilen, onların karşısında saygı durur gibi duran yöneticilerimizin yerine ayakkabısının topuğunu gösteren liderimiz var."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER