ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 15:32

Cemil Çiçek'ten anlamlı mesaj


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, “Hep rahmetle andıklarımız yaşarken çoğu zaman perişan ettiğimiz insanlardır. Marifet iltifata tabiidir. Güzel işler yapılıyorsa bunlar yapılırken takdir etmek, destek vermek başarılarımıza yeni unsurlar katabilecektir. Bu anlamda törenler çok önemli.” dedi.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından verilen '10. eTR Ödülleri' sahiplerini buldu. TBMM Tören Salonu’nda düzenlenen programa, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve çok sayıda davetli katıldı.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, burada yaptığı konuşmada, organizasyonun başarılı e- devlet uygulamalarını öne çıkarmak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Çiçek, “Biz genellikle insanları yaşarken pek takdir etmeyiz. Hep rahmetle andıklarımız yaşarken çoğu zaman perişan ettiğimiz insanlardır. Marifet iltifata tabiidir. Güzel işler yapılıyorsa bunlar yapılırken daha takdir etmek, destek vermek başarılarımıza yeni unsurlar katabilecektir. Bu anlamda törenler çok önemli.” dedi.

Bilişim teknolojisinin kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini de artırdığını dile getiren Çiçek, “Bizim siyasetçi olarak sık sık vurgu yaptığımız bir şey vardır, halkımızda da temennidir, duadır; ‘Allah devlet kapısına düşürmesin’. Bu temenni ne kadar azaldı bilmiyorum, epey çabalar var ama yine de Allah devlet kapısına düşürmesin. ‘Bugün git yarın gel, daha sonra gel, şurası eksik, şurası fazla’ vatandaşın canından bezdirildiği de bir vakadır.” diye konuştu.

Vatandaş memnuniyetinin yüksek olduğu devletlerin çağdaş devlet olduğunu söyleyen Çiçek, “Ödüllendirmeye çalıştığımız uygulamalar da vatandaş memnuniyetini ölçmek, sıkıntıları asgariye indirmek bakımından son derece önemlidir.” ifadesini kullandı.

Kamu yönetiminde elektronik hizmet ağının kullanımıyla kırtasiye giderlerinde ve vatandaş memnuniyetinde önemli bir gelişme sağlandığına dikkat çeken Çiçek, “Kamu hizmetlerinde elektronik tabanlı hizmet verilmesi vatandaşın hizmet alma maliyetini de düşürmüştür; bu durum yaşam kalitesinin yükselmesine yol açmıştır.” dedi.

 Gelişen teknoloji ile kamu hizmetlerindeki kalitenin dünya çapında tartışılır hale geldiğine işaret eden Çiçek, “Üstelik sosyal medyada bunlar tartışılıyor. Mail gruplarında arkadaşlarıyla paylaşıyorlar; yani 9 mahalleye iyiliği de kötülüğü de duyuruyorlar.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER