ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 16:33

Çayır: Hizmet Hareketi'ne karşı kumpası kınıyoruz

Çayır: Hizmet Hareketine karşı kumpası kınıyoruz

BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, Hizmet Hareketi'ne yönelik kumpas planlarına tepki göstererek kınadı.


BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, Hizmet Hareketi'ne yönelik kumpas planlarına tepki göstererek kınadı.
Sahte delil ve belgelerle camiayı yok etme girişimini nefretle kınadıklarını belirten Çayır, AKP iktidarının 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayının üstünü kapatmak için kirli oyunlar peşinde olmasının ülkenin geleceği adına ürkütücü olduğunu kaydetti. Çayır, parti binasında yaptığı açıklamada, ülke gidişatının 28 Şubat'a göre daha ağır olduğunu söyledi.

28 Şubat aktörlerinin yerini bugüne seçimle gelmiş bir partinin almasının ibret verici bir olay olduğunu vurgulayan Çayır, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Hizmet Hareketi Bitirme Planı ile ilgili verdiği soru önergesinin sonuna kadar takip edilerek masum insanlara yönelik kumpas ve kirli oyunlar planlayanların yargı önüne çıkarılmasının tarihi öneme sahip olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin karanlık bir dönemde geçtiğini ve kelimenin tam manasıyla Cadı Avı yaşandığını vurgulayan Çayır, "Kirli oyunları nefretle kınıyoruz. Bu plan kelimenin tam anlamıyla kin ve nefrete bağlı rezalet. Maalesef iktidar 17 Aralık sonrası planlı bir şekilde algı operasyonu yapıyor. Kendinden olmayanı bertaraf etmek için sahte delillerle suç üretmeye çalışıyor. 28 Şubat'ın 17'nci yıl dönümünde aktörler değişti. Ülkemizin geldiği durum içler açısı bir durum. Kirli oyunu deşifre eden eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in soru önergesinin sonuna kadar takipçisi olunması gerekir. Sorumlulardan ses çıkmıyor. Bu kirli oyun iktidarın gerçek yüzünü gösterdi. 28 Şubat mağduriyetiyle iktidara gelenler, 17 yıl sonra aktör olması düşündürücü ve ibret verici bir durum. " dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER