SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 18:19

Çavuşoğlu'ndan İncirlik açıklaması

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/incirlik-1475993-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/incirlik-1475993-622x360.jpg
Çavuşoğlundan İncirlik açıklaması

ABD'nin "İncirlik" konusunda anlaştık iddialarına bir açıklama da, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi.


Başbakanlık kaynakları, Adana'daki İncirlik üssünün IŞİD'le mücadelede kullanılması yönünde ABD ile Türkiye arasındaki yeni bir anlaşma olmadığını duyurdu.

Başbakanlık kaynakları, bu konudaki görüşmelerin devam ettiğini de belirtti.

Başbakanlık kaynakları, Suriyeli muhaliflerin eğitilmesi yönünde ABD ile bir anlaşmaya varıldığını açıkladı.

'İNCİRLİK İÇİN VERİLMİŞ BİR KARAR YOK' 

ABD'nin "İncirlik" konusunda anlaştık iddialarına bir açıklama da, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İncirlik veya başka bir konuyla ilgili şu anda verilmiş bir karar yok" dedi.

"Şu an itibariyle eğit ve donat projesi kapsamında ABD ile bazı konularda hemfikiriz" diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Daha doğrusu bu konularda bir mutabakatımız var'' şeklinde konuştu.   Çavuşoğlu, "Bugün bölgedeki IŞİD başta olmak üzere, terör örgütleri ile mücadelede böylesine kapsamlı bir strateji içinde Türkiye gereğini yapacaktır" dedi.
KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

CHP'de toplu istifa

SONRAKİ HABER

Selahattin Demirtaş hakkında suç duyurusu!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.