ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 23:40

Çavuşoğlu: İftar soflarındaki birlik beraberlik dünyanın hiçbir ülkesinde yok


Bugün AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı'nın iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugünkü iftar tablosunun dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmadığını belirterek birlik beraberliğe vurgu yaptı.

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Cuma Pazarı'nda iftar yemeği verdi. İftara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, belde belediye başkanları, AK Parti Manavgat ve Serik ilçe başkanları ile teşkilat mensupları katıldı. Bugün kuralan iftar sofrasının bir çok dünya ülkesinde yaşanmadığına dikkat çeken Çavuşoğlu, yoğun ilgi nedeniyle iftarda aksaklıkların yaşanmış olabileceğini belirtti.

Beklenildiğinden daha çok katılımın olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, yaşanılan bu aksaklılara rağmen bu sofrayı bulamayanlar olduğunu dile getirdi. Dünyanın değişik yerlerinde mazlumlar olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Myanmar'da zulümden dolayı böylesine bir sofraya kavuşamadığını söyledi. Somali'deki Müslümanların açlıktan dolayı böylesine bir sofra etrafında bir araya gelemediğini belirten Çavuşoğlu, Mısır'da darbeden dolayı bu sofranın tadını halkın alamadığını söyledi. İftarı veren teşkilatına ayrıca teşekkür ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, dünyanın her renginden, ırkından, dilinden insanı barındıran Alanya'nın hoş görüsüyle ünlü olduğunu kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER